ZŠ Martina Kukučína
"Každé poznanie vychádza zo srdca, každé vzdelanie zo života"

Denný prímestský tábor - CESTUJEME ČASOM - POZNÁVAME HISTÓRIU

2. 7. - 13. 7. 2018Rozlúčka s deviatakmi - 29. 6. 2018Hurá prázdniny! - 2. A - 29. 6. 2018    29. júna 2018 sa  poslednýkrát v tomto školskom roku žiaci  usadili do školských lavíc, plní očakávania aké budú známky na vysvedčeniach, ale aj radosti z prázdninových voľných chvíľ, ktoré sú pred nami. Tešíme sa, že po celoročnej namáhavej práci sa všetci "rozpŕchneme" do rôznych častí sveta za novými zážitkami a zaslúženým oddychom. Dovidenia druhá trieda. Všetkým želáme SKVELÉ PRÁZDNINY!


Knižná búdka - jún 2018    Naša škola inštalovala v školskom areáli KNIŽNÚ BÚDKU/SCHRÁNKU, kde nájdete knihy, ktoré si môžete prečítať. Do tejto schránky máte možnosť prispieť darovaním kníh, ktoré potešia mnoho ďalších ľudí, ktorí si ich požičajú, prelistujú, prečítajú a vrátia.


Dopravná výchova - 1. ročník - jún 2018    Posledný júnový týždeň naši prváci navštívili dopravné ihrisko v areáli ZŠ P. Škrabáka na Brezovci. Pod vedením mestského policajta Mgr. Dušana Medzihradského sa oboznámili s pravidlami cestnej premávky pre cyklistov a chodcov, spoznávali dopravné značky a predpisy. Teoretické vedomosti si vyskúšali aj v praktických situáciách  pri jazde na šlapacích autíčkach.

   Deťom sa na dopravnom ihrisku veľmi páčilo a odniesli si veľa praktických skúsenosti z dopravnej výchovy.


Didaktické hry - 2. B, 2. C, 2. D, 3. A - 27. 6. 2018      Žiaci 2. B, 2. C, 2. D a 3. A sa na prázdniny pripravili počas didaktických hier. Naučili sa, ako sa správať pri vode, v lese, ale aj na ceste. Precvičili si základné zásady prvej pomoci. Ukázali sme si zaujímavé hry v prírode.  Týmto dňom nás sprevádzali záchranári z Oravského záchranného systému, dobrovoľní hasiči z Oravskej Poruby a členovia Slovenského Červeného kríža zo Žaškova.


Didaktické hry v prírode - 2. A, 4. A - 27. 6. 2018    27. júna sa žiaci II. A a IV. A zúčastnili didaktických hier v prírode. Ako to už chodí, pekne nabalení sme sa vybrali stráviť slnečný deň plný hier, vedomostí a zábavy. Po nácviku evakuácie na školskom dvore sme sa postupne presúvali pozorovaním okolia  za umelý trávnik oproti rieke Orave. Tam  sme si preverili na posilňovacom náradí našu fyzickú kondíciu, vedomosti o našom regióne, orientáciu v teréne podľa buzoly a kompasu, prvú pomoc pri uštipnutí hmyzom a zlomenine, prenos raneného a zabavili sa pri loptových hrách, športových súťažiach, ako aj kreslení na chodník. Po veselo, ale aj zmysluplne strávenom dopoludní sme sa mierne unavení vrátili späť do školy. Tešíme sa, že podobných veselých dní zažijeme oveľa viac už čoskoro, cez vytúžené prázdniny!


Volejbalový zápas deviataci - učitelia - 26. 6. 2018Chemická show - 25. 6. 2018Exkurzia - Osvienčim - 9. ročník - 22. 6. 2018Aktívny deň u hasičov - Oravská Poruba - 3. B - 22. 6. 2018    V piatok, 22. 6. 2018 žiaci III. B triedy strávili aktívny poldeň pri dobrovoľných hasičoch v Oravskej Porube. Vyskúšali si prekážkový beh, manipuláciu s hadicou, hod na cieľ a iné činnosti, oboznámili sa s výbavou hasičských áut a na záver sa posilnili chutnou desiatou. Týmto ďakujeme rodine Petra Šimona a pánovi Petrovi Jančovi za príjemne strávené dopoludnie.


Prevzatie ocenenia za "Lesný slovník slovensko-český" - Zvolen - 2. A - 21. 6. 2018HURÁ, VYHRALI SME !!!

    Žiaci II. A získali 1. miesto v kategórii mladší žiaci v súťaži o "Naj lesnú knihu - Lesný slovník", ktorá bola súčasťou 8. ročníka projektu LES UKRYTÝ V KNIHE. Dňa 21. júna sa zúčastnili slávnostného vyhodnotenia celej kampane spojeného s odovzdávaním cien v Krajskej knižnici Ľudovíta Štúra vo Zvolene. "Naj" lesným autorom z II.A GRATULUJEME, želáme veľa ďalších úspechov a tvorivých nápadov a ďakujeme za úspešnú reprezentáciu školy!

    Náš "Lesný slovník" si môžete pozrieť nižšie - "Literárno-výtvarná súťaž Lesný slovník - 2. A - apríl, máj 2018"


Návšteva v Lesníckom a drevárskom múzeu vo Zvolene - 2. A - 21. 6. 2018        Dňa 21. júna žiaci II. A v rámci výletu do Zvolena navštívili zvolenské Lesnícke a drevárske múzeum, v ktorom mohli vidieť vystavené preparované živočíchy i rastliny našich lesov, ako aj nástroje a historické stroje, ktoré slúžili pri práci v lese. Zaujímavou formou boli pre deti pripravené aj digitálne zvuky zvierat a hádanky o obyvateľoch lesa. Z múzea sme odchádzali plní dojmov a naše mobily plné pekných fotografií.


Pobyt v Brezovici - 19. 6. - 20. 6. 2018    Žiaci, ktorí úspešne reprezentovali našu školu v rôznych súťažiach počas celého školského roka, sa za odmenu v dňoch 19. 6. - 20. 6. 2018 zúčastnili pobytu v Brezovici. Užili si oddych, upevnili kamarátstva. Veríme, že aj v budúcom školskom roku minimálne zopakujú svoje úspechy a možno nás prekvapia ešte lepšími výsledkami. Tešíme sa na stretnutie o rok!


Deviataci kráčali po stopách hrdinov II. svetovej vojny a SNP - 19. 6. 2018    Zúčastnili sa jej žiaci a školy dolnokubínskeho a ružomberského okresu, ktoré sa úspešne zapojili do súťaže Medzníky druhej svetovej vojny. Organizoval a hradil ju Slovenský zväz protifašistických bojovníkov. Z každej školy absolvovali program štyria žiaci a jeden pedagóg. Navštívili sme múzeum v Nemeckej, pamätník v Čiernom Balogu, Vydrovskú dolinu a Banskú Bystricu. Na miestach nás sprevádzali miestni pamätníci vojnových udalostí.


Čítame s Osmijankom - 2. C - jún 2018    Trieda 2. C sa tento školský rok zapojila do celoslovenskej čitateľskej súťaže Čítame s Osmijankom. Žiaci počas dlhých mesiacov plnili literárne ale aj výtvarné úlohy. Zoznámili sa so zaujímavými knižkami pre deti a zistili, že čítať sa dá naozaj s láskou. Dosiahli veľmi pekný úspech - umiestnenie v prvej osmičke z mnohých zúčastnených tried na celom Slovensku.


Plavecký výcvik - 3. A, 3. B, 4. B, 4. C - 11. 6. - 15. 6. 2018    V dňoch 11. 6. - 15. 6. 2018 sa žiaci tretieho a štvrtého ročníka zúčastnili plaveckého výcviku pod vedením p. Ivana Skirčáka a skúsených inštruktorov. Všetky deti sa tešili, pracovali na sebe a zdokonaľovali sa v plávaní, z vody mali radosť. Tešíme sa znovu o rok.


Ocenenie vo výtvarnej súťaži vydavateľstva Albatros

„Namaľuj zvieratko o ktorom chceš čítať vo svojej knižke“ - jún 2018    Gratulujeme Timei Mašlonkovej, žiačke III. B triedy, ktorá získala špeciálnu cenu redaktora KMČ vydavateľstva Albatros. Prajeme jej veľa ďalších úspechov.


Školský výlet - Habakuky - 2. A, 2. B - 14. 6. 2018    Vo štvrtok 14. júna žiaci II. A a II. B pocestovali v rámci školského výletu do rozprávkovej dedinky Habakuky. V autobuse svojím spevom odháňali upršané počasie, no to nie a nie sa umúdriť. Po príchode do cieľa všetci  nadšene obzerali okolie. Keď sme sa  posilnili, vydali sme sa do habakukovského sveta rozprávkových bytostí a prečudesných chalúpok. Po divadelnom predstavení Dobšinského rozprávok sme si za habakukovské mince nakúpili spomienkové suveníry a natešení sa usadili v autobuse na cestu domov. Detský džavot napovedal o tom, že zážitkov aj napriek "mokrému" počasiu máme neúrekom.


Eko vitrína - 13. 6. 2018    V našej škole sa veľmi snažíme, aby sme prispeli k ochrane našej krajiny, našej planéty, učíme sa o tom, ako triediť odpad a recyklovať. Preto sme v areáli školy inštalovali eko vitrínu s cieľom prakticky poučiť o rozložiteľnosti rôznych predmetov a materiálov s uvedením rokov potrebných na rozloženie v pôde. Prosíme, pozerajte, neničte! Veríme, že poslúži na to, aby sme si všetci uvedomili, koľko rokov trvá, kým odpad, ktorý produkujeme, bude rozložený.


Zábavný park Inwald - 6. B, 7. B, 7. D - 8. 6. 2018     Zažili sme neuveriteľné dobrodružstvo v poľskom zábavnom parku Inwald! Na jedinom mieste sme našli Dinolandiu, Park Miniatúr, Stredovekú pevnosť s osadou a MiniZoo Kucyk! Spoznávali sme dinosaury, zahrali si golf, prešli sme sa okolo Eiffelovky, zamávali Brandenburskej bráne, jednou nohou zavítali do Austrálie a druhou do Grécka, Talianska aj Číny, splavovali sme divokú rieku, zatočili sa na kolotoči, nalodili na pirátsku loď, blúdili v bludisku, navštívili spievajúceho draka chrliaceho oheň aj mláďatká v Zoo... A to všetko za jediný deň!


Krajské kolo  v atletike - Rabča - 8. 6. 2018    Dňa 8.júna 2018 sa  družstvo žiačok našej školy v zložení: Ema Smolková, Lea Juráková, Martina Mesárošová, Michaela Hojová, Šarlota Štitíková, Ema Franková, Frederika Géryová a Viviána Pajdučáková zúčastnili  krajského kola  v atletike,  ktoré sa konalo v Rabči. Dievčatá skončili  ako družstvo  na skvelom  2. mieste, za čo získali pohár a dosiahli aj medailové priečky v jednotlivých disciplínach: Ema Smolková vyhrala 1. miesto v skoku do diaľky a postúpila na majstrovstvá Slovenska, ktoré budú v Trnave, Ema vyhrala aj 2. miesto v behu na 60 m, ďalšie  strieborné medaily vyhrali Lea Juráková v hode kriketkou a Martina Mesárošová v behu na 800 m. Štafeta v zložení: Ema Smolková, Šarlota Štitíková, Ema Franková  a Michaela Hojová získala bronzové medaily. Gratulujeme a ďakujeme za reprezentáciu.


Vyhodnotenie zberu papiera - 8. 6. 2018    Opäť sa v našej škole uskutočnil zber papiera. Žiaci 1. stupňa vyzbierali spolu 10 002 kg a žiaci 2. stupňa 4 327 kg. Najusilovnejšie triedy boli v piatok 8. 6. odmenené sladkými koláčikmi.

Umiestnenie tried 1. stupňa:  1. miesto - 3. D - 1 777 kg (88,85 kg na žiaka)

                                       2. miesto - 2. C - 1 230 kg (61,5 kg na žiaka)

                                       3. miesto - 3. C - 765 kg (47,8 kg na žiaka)

Umiestnenie tried 2. stupňa:  1. miesto - 7. C - 858 kg (33 kg na žiaka)

                                       2. miesto - 6. B - 491 kg (28,8 kg na žiaka)

                                       3. miesto - 6. A - 460 kg (25,5 kg na žiaka)

Všetkým "zberačom" ďakujeme a sme radi, že si uvedomujú význam recyklácie papiera.


Putovný pohár Alina v našej škole - 6. 6. 2018Putovný pohár Alina bude celý ďalší školský rok vďaka usilovnosti žiakov a rodičov 1.stupňa hostiť   v našej škole. Prevzali sme ho 6. 6. 2018. V tomto školskom roku sa nám podarilo zozbierať  1 079 kg hliníkového odpadu a získať prvenstvo spomedzi  46 zúčastnených škôl. Do zberu sa zapojilo 13 tried 1. stupňa  našej školy. Medzi najúspešnejšie kolektívy patria: 2. C, 2. B, 3. C. Osem najaktívnejších tried v zbere sa v septembri  môže tešiť  na kreatívne environmentálne aktivity s Alinom. Ďakujeme všetkým zúčastneným a prosíme o zber aj počas letných prázdnin.


Škola v prírode - penzión Medvedica, Tatranská Štrba - 3. A, 3. C, 3. D, 4. B

28. 5. -1. 6. 2018    66 detí z 3. A, 3. C, 3. D a 4. B sa zúčastnilo pobytu v ŠvP, aby si užili kopec zábavy, oddýchli si, spoznávali flóru a faunu Vysokých Tatier. Deťom sa veľmi páčilo a spomínajú najmä na: ubytovanie s kamarátmi, horský areál Medvedica, výbornú stravu, skvelých animátorov, večerné diskotéky, nočnú hru, výlet zubačkou na Štrbské Pleso, výlet do Štrby, hry v tímoch, jedenie špagiet bez pomoci rúk, ranné rozcvičky, Music Movie Quiz, Večer v opere...


MDD na Liptove - 5. C - 1. 6. 2018    Počas piatkového MDD sme sa vybrali do Liptovského Mikuláša, kde sme navštívili moderné a interaktívne múzeum ochrany prírody a jaskyniarstva.  Počas zaujímavého rozprávania lektorky sme sa zapozerali do krásnych minerálov a hornín, vypočuli si zvuky vypreparovaných zvierat, zaliezli do medvedieho brloha, prešli sa tajomnou jaskyňou a nazreli do hniezd našich vtákov. Čakala nás aj cesta do minulosti, keď jaskyne obývali pravekí lovci a zberači, neskôr stredovekí baníci či vojaci počas druhej svetovej vojny. Dozvedeli sme sa viac aj o objavovaní jaskýň a o živote v nich, o horskej službe a meteorológii. Našou druhou zastávkou bol park miniatúr v Liptovskom Jáne...


MDD v 2. A - 1. 6. 2018Všetkým deťom každý deň, želáme nech sa im splní tajný sen,

radosť a šťastie v očkách, ľúbiacu maminku i ocka!


Prevzatie ocenenia "Naše mesto" - II. A , VI. oddelenie ŠKD - 1. 6. 2018    Pri príležitosti 50. výročia spolupráce družobných miest Dolný Kubín a Pelhřimov, mesto Dolný Kubín vyhlásilo výtvarnú súťaž "Naše mesto". Dňa 1. júna sa vo fotogalérii Mestského kultúrneho strediska v Dolnom Kubíne konala vernisáž posúťažnej výstavy prác detí ZŠ obidvoch partnerských miest, ktorá bola spojená s ocenením najlepších prác za prítomnosti predstaviteľov obidvoch miest. V I. kategórii  medzi ocenenými boli aj žiačky našej školy: Adriánka Chylová, Simonka Andrisová, Lucka Papšo z II. A , Barborka Krakovská, Lucka Luptáková zo VI. oddelenia ŠKD. Všetkým gratulujeme, želáme veľa ďalších úspechov a ďakujeme za úspešnú reprezentáciu školy.


Rozprávkový hrad - výlet - 1. A, 1. B, 1. C, 1. D - 31. 5. 2018Výtvarná súťaž "Marťankovia" - 1. C - 30. 5. 2018Literárno-výtvarná súťaž  "Lesný slovník" - 2. A - apríl, máj 2018    Žiaci II. A triedy sa v mesiacoch apríl, máj zapojili do 8. ročníka projektu LES UKRYTÝ V KNIHE, v ktorom vyhlásili súťaž o vytvorenie vlastnej knihy pod názvom "LESNÝ SLOVNÍK", slovensko-český. Súťaž bola podporným podujatím pri príležitosti výročia 100 rokov česko-slovenskej vzájomnosti. Cieľom súťaže bolo poukázať na význam lesa a stromov ako nositeľov odkazu generáciám, o ochrane lesa, prírody a životného štýlu. Žiaci počas 2 mesiacov usilovne kreslili, čítali literatúru o prírode, pozorovali prírodu v okolí, lisovali rastlinky, hľadali na internete, písali lesné príbehy a rozmýšľali nad celkovým vzhľadom knihy, aby bola výtvarne originálna. Podarilo sa! A že sú druháci naozaj šikovní a veľmi kreatívni, môžete posúdiť sami. Balíček s knihou putoval do Národného lesníckeho centra vo Zvolene, ktorý súťaž vyhlasoval. Držte nám palce, aby sa naše dielo zapáčilo aj porote!


Školský výlet - Liptovský Ján - 3. B, 4. C - 28. 5. 2018Zábava, šport, adrenalín, pohoda. Supeeer!


Bratislava na hrade - 9. A, 9. B, 9. C - 25. 5. 2018100 rokov ČESKO-SLOVENSKA a iné výstavy


    Žiaci deviateho ročníka sa začiatkom školského roka učili na dejepise o prvej ČSR a teraz pokračujú rozprávaním o dejinách spoločného štátu Slovákov a Čechov po druhej svetovej vojne až do jeho rozpadu. Keďže od vzniku ČSR na jeseň ubehne presne 100 rokov, navštívili sme jedinečnú výstavu na Bratislavskom hrade, ktorá ponúka zaujímavú cestu dejinami - od politiky, cez kultúru, umenie, dopravu, školstvo, hospodárstvo, voľný čas, obchod a reklamu, cirkev a náboženstvo, médiá a šport. Vôbec po prvýkrát je na našom území na tejto výstave Versaillská mierová zmluva či Mníchovská dohoda s podpismi Hitlera či Mussoliniho. Hrad nám ponúkol však aj ďalšie expozície a výhľady...


Tvorivá dielňa - Oravská knižnica A. Habovštiaka - 3. B - 25. 5. 201825. 5. 2018 sa deti z 3. B opäť zúčastnili tvorivej dielne v Oravskej knižnici Antona Habovštiaka pod vedením pani M. Kazimírovej. Znovu sme sa presvedčili, že čítanie s porozumením je pre dnešný svet nevyhnutné.


Okresné kolo súťaže - Medzníky II. svetovej vojny - 24. 5. 2018    Na Mestskom úrade  v Dolnom Kubíne  sa vo štvrtok 24. mája 2018  uskutočnilo  Okresné kolo  súťaže Medzníky  II. svetovej vojny.  Zástupcovia  našej školy Ema Mihálová (9. A) a Michal Mordel (9. C) obsadili 3. miesto. Gratulujeme.

    Viac informácií si môžete prečítať TU.


Prevzatie ocenenia z VYV súťaže Neodíď nám rozprávočka - Adriánka Chylová 2. A

23. 5. 2018    Gratulujeme Adriánke Chylovej, žiačke II. A triedy, ktorá získala Cenu časopisu Slniečko v medzinárodnej výtvarnej súťaži Neodíď nám rozprávočka, ktorá bola súčasťou X. ročníka festivalu rozhlasových rozprávok Zázračný oriešok 2018. Porota v zložení ilustrátorov a redaktorky starostlivo vyberala z 1 332 súťažných prác. Adriánka si ocenenie prevzala v stredu 23. mája 2018 na slávnostnej vernisáži výstavy ocenených prác v Piešťanoch. Ešte raz gratulujeme a želáme veľa ďalších výtvarných úspechov.


Deň rodiny - 4. C - 22. 5. 2018    Ku Dňu rodiny žiaci 4. C pripravili ľudový tanec "A ja taká dzivočka", divadelné predstavenie "O šípovej Ruženke", básničky a pesničky pre svoje rodiny. Vystúpenie zakončili moderným tancom.


Dni Martina Kukučína - 18. 5. a 20. 5. 2018Viac informácií si môžete prečítať TU

a v článku na stránkach mesta Dolný Kubín "Martin Kukučín nebol doma prorokom".

Výtvarné práce "Portrét Martina Kukučína" si môžete pozrieť v menu "Galéria prác žiakov".


Vyhodnotenie medzinárodnej súťaže Matematický klokan 2018 - 17. 5. 2018"Ukáž čo vieš" - aktivity maturantiek OA pre 4. C - 15. 5. 2018Beseda s ilustrátorom Mgr. art. Miroslavom Knapom 2. A, 4. A - 15. 5. 2018    V utorok 15. 5. 2018 sa žiaci II. A a IV. A zúčastnili besedy v Okresnej knižnici A. Habovštiaka s ilustrátorom, rodákom z Trstenej, Mgr. art. Miroslavom Knapom. Po krátkom programe a podarovaní vlastnoručne zhotoveného darčeka na pamiatku, sa pán ilustrátor  rozhovoril o svojej ilustrátorskej ceste, ktorá začala už v útlom detstve jeho veľkou záľubou v kreslení. Žiaci so záujmom sledovali jeho sprievodné ilustrácie k rôznym knihám, ktoré priniesol so sebou. Medzi ukážkami vtipne odpovedal na zvedavé otázky. V závere sme si vyskúšali spoločnú kresbu na rovnakú tému. A že sú aj  medzi našimi žiakmi výtvarné talenty zhodnotil aj sám ilustrátor. Budeme neskromní, svedčí o tom aj viacero výtvarných súťaží, do ktorých sme sa zapojili. Ďakujeme knihovníčke Alenke Javorkovej, že nám umožňuje milé stretnutia s významnými osobnosťami z Oravy.


Mc Donald´s cup - 9. 5. 2018Viac informácií si môžete prečítať TU.


Ocenenie úspechov žiakov našej školy - 7. 5. 2018Žiakom našej školy, ktorí dosiahli úspechy v rôznych súťažiach (vedomostných, športových, ...), vedenie školy vždy dodatočne poďakuje za reprezentáciu školy a ocení ich malým darčekom na znak toho, že si vážime každú snahu a prácu, ktorú tieto deti zvládajú popri svojich bežných školských povinnostiach.


Začiatok atletickej sezónyNiekoľko informácií o začiatku atletickej sezóny si môžete prečítať TU.


Územné kolo súťaže družstiev mladých zdravotníkov - 1. miesto - 3. 5. 2018    Naše družstvo v zložení Bednárová Viktória (8.A), Migová Tatiana (7.D), Štriflerová Soňa (7.D), Žáčiková Dominika (7.D) a Bednárová Alexandra (6.C) zvíťazilo v našej kategórii DMZ II. stupeň, v ktorej súťažilo 19 družstiev.


Okresné kolo mladých záchranárov civilnej ochrany - 2. a 5. miesto - 30. 4. 2018Oravské múzeum má 150 rokov - 5. C - 27. 4. 2018    Začiatkom školského roka sa piataci na dejepise učili o tom, kto zachraňuje historické pamiatky. Preto nám teraz prišla vhod nová expozícia vo Florinovom dome, ktorá sa venuje 150. výročiu Oravského múzea. Spolu s Mestským múzeom v Bratislave patria medzi najstaršie na Slovensku. Deti sa mohli oboznámiť s históriou múzea, jeho expozíciami a najstaršími zbierkovými predmetmi z rôznych oblastí - od archeológie, cez prírodovedu až po predmety každodennej potreby.


História tlačenej knihy - 5. C - 27. 4. 2018     Piataci sa na dejepise učia o tom, ako vznikali v priebehu dejín knihy - od rukopisov, cez prvotlače až po moderné tlačené knihy. Niet lepšej metódy učenia ako unikátne staré knihy z rôznych období  vidieť na vlastné oči a chytiť do vlastných rúk, prelistovať, pokúsiť sa čítať...

   Takáto možnosť sa nám naskytla počas zaujímavého rozprávania v Čaplovičovej knižnici. Piataci sa dozvedeli, že najstaršia kniha v Dolnom Kubíne je z roku 1467. Celkovo kníh vytlačených do roku 1500 má knižnica až 25. Veľa sa dozvedeli aj o Vavrincovi Čaplovičovi, ktorý svoju súkromnú zbierku vzácnych kníh venoval v roku 1839 Orave a Oravcom...


Čítanie predškolákom - 1. C - 27. 4. 2018     Dňa 27. apríla 2018  – v rámci TÝŽDŇA HLASNÉHO ČÍTANIA – sa žiaci z 1. C vybrali do V. materskej školy čítať predškolákom. Prečítali im rozprávky a porozprávali o knihách, ktoré čítajú. Všetky deti mali pekný zážitok.


Zdravé zúbky - 1. ročník - 26. 4. 2018    Dňa 26. 4. 2018 navštívili našich prvákov tety z Regionálneho úradu verejného zdravotníctva, aby ich oboznámili so správnou starostlivosťou o zdravé  zúbky. Deti si priniesli svoje zubné kefky a naučili sa  správnu techniku umývania zúbkov. Na modeloch chrupu sa dozvedeli, čo zúbkom najviac škodí, akú zubnú kefku a pastu majú požívať. Na záver si deti pozreli rozprávku o zvieratkách,  ktorej cieľom bolo poukázať na význam ovocia, zeleniny a mliečnych výrobkov v stravovaní a nevhodnosť konzumovania sladkostí a sladených nápojov.


Národné obrodenie vo fondoch Čaplovičovej knižnice - 8. A - 24. 4. 2018    Už niekoľko týždňov sa ôsmaci na hodinách dejepisu učili o období formovania moderného slovenského národa cez tri generácie obrodencov - od bernolákovcov, cez slovanskú vzájomnosť až po štúrovcov. Preto sme využili jedinečnú možnosť vziať do rúk originálne vydania vzácnych kníh od Bajzu, Bernoláka, Fándlyho, Hollého, Štúra či Hurbana. Pokúsili sme sa čítať nielen z nich ale aj z originálnych vydaní Slovenských národných novín, ktoré v apríli 1848 písali aj o Gäceľských žiadostiach oravského ľudu. Ich okrúhle výročie si pripomenieme v týchto dňoch.

    Najväčší úspech však mala útla knížočka od Jozefa Miloslava Hurbana, v ktorej sa farbisto písalo o škodlivých účinkoch alkoholu a spolkoch mierlivosti, ktoré zakladali štúrovci v 19. storočí.


Slávik 2018 - školské kolo - 24. 4. 2018Dňa 24. 4. 2018 sa v našej škole uskutočnilo školské kolo speváckej súťaže Slávik 2018. Ide o súťaž v speve ľudových piesni. Súťaže sa zúčastnilo až 32 spevákov.

V 1. kategórii /žiaci 1.-3. ročníka/ si postup na okresné kolo vyspievala Diana Bírová /3. ročník/, 2.miesto získala Natália Gajdošová /1. ročník/, 3.miesto obsadila Sofia Uhričíková /1. ročník/

V 2. kategórii/4.-6. ročník/ si titul Slávik 2018 vybojovala Tamara  Červeňová /4.ročník/, 2.miesto Adam Michalica /6.ročník/, 3.miesto Lenka Ratulovská /6.ročník/


Deň Zeme na čističke odpadových vôd - 5. A, 5. B, 5. C - 23. 4. 2018    Žiaci celého 5. ročníka absolvovali zaujímavú prehliadku priestorov čističky odpadových vôd, kde sa modernými spôsobmi čistí kalová voda. Dozvedeli sa viac o práci ľudí, ktorí sa starajú o ochranu životného prostredia. Svojou troškou sme prispeli aj my tým, že sme po trase do školy vyčistili priestory v blízkosti rieky Oravy.


Aktivity ku Dňu Zeme - 2. A - 20. 4. a 23. 4. 2018    V piatok 20. 4. a v pondelok 23. 4. žiaci II. A triedy ukázali, že im záleží na tom, v akom prostredí žijú. Zapojili sa do zberu odpadu v okolí školy, následne ho separovali do zberných nádob, nosili hliníkový zber Alino a pripomenuli si aj dôležitosť rastlín pre naše životné  prostredie, skrášlili si  triedu aj školskú chodbu zasadením izbových rastlín. Najväčšou odmenou za našu prácu bola pochvala okoloidúcich chodcov, "zelená" trieda i chodba a pocit radosti z malých skutkov pre veľkú planétu.


Deň Zeme - 3. B - 20. 4. 2018Žiaci 3. B triedy si v piatok 20. 4. 2018 pripomenuli Deň Zeme. Najskôr si vypočuli hlásenie v školskom rozhlase, tvorivo pristúpili k tvorbe plagátu a nakoniec vyčistili naše mesto od odpadových materiálov, ktoré separovali, čím pomohli nášmu mestu ku krajšiemu vzhľadu.


Zber elektroodpadu - vyhodnotenie - 20. 4. 2018Naša škola sa zapojila do projektu Recyklohry - od 9. 1. do 19. 1. 2018 sme zbierali nepotrebný elektroodpad. Dňa 20. 4. 2018 si najlepší "zberači" z rúk pani riaditeľky prevzali krásne ceny. Ďakujeme vám za pomoc našej Zemi.


Beseda s včelárom Ing. Jaroslavom Andrisom - 2. A, 4. A - 19. 4. 2018   Pri príležitosti Dňa Zeme sa žiaci II. A a IV. A triedy zúčastnili vo štvrtok 19. apríla besedy s včelárom Ing. Jaroslavom Andrisom. Veľmi zaujímavým spôsobom im priblížil život včiel, ich usilovnú a namáhavú každodennú prácu, produkty včiel i pomôcky včelára. Žiaci ho počas besedy zahŕňali svojimi zvedavými otázkami, na ktoré im trpezlivo odpovedal. Na koniec ich čakalo prekvapenie v podobe ochutnávky sladkej medovej maškrty a skúška včelárskeho oblečenia, pri ktorom ockovi asistovala jeho dcéra Simonka z II.A. Veľmi pekne ďakujeme Ing. Jaroslavovi Andrisovi za pútavú besedu plnú zaujímavých rekvizít. Mnohí poznáme výrok Alberta Einsteina o tom, že po smrti poslednej včely zahynie do piatich rokov aj naša planéta ZEM. Urobme všetko preto, aby k tejto katastrofe nedošlo!


Tragédia dolnokubínskych Židov - múzeum a cintorín - 9. B - 13. 4. 2018Deviataci sa v tomto období na hodinách dejepisu oboznamujú s kontroverzným obdobím vojnového slovenského štátu, ktorý bol obzvlášť krutý voči židovskej menšine. Aby pochopili, ako prebiehal holokaust, vybrali sa do expozície dolnokubínskych Židov, kde im veľa zaujímavého vyrozprávala pani Albína Pániková, ktorá má v správe aj židovský cintorín. To bola zároveň naša druhá zastávka...


Dejepisné vyučovanie s klipmi - 9. A, 9. B, 9. C - 11. 4. 2018Nie každý rok sa nám podarí uskutočniť rôzne exkurzie na miesta, o ktorých sa učíme. Preto sme sa rozhodli využiť informačné klipy, ktoré sa vracajú k našim zaujímavým historickým putovaniam. Vybrali sme sa tak PO STOPÁCH SNP, navštívili sme  MÚZEUM HOLOKAUSTU V SEREDI a koncentračný tábor OSVIENČIM. Najnovšie sme zrekapitulovali aj OSUDOVÉ OSMIČKY V NAŠICH DEJINÁCH - roky 1848, 1918, 1938, 1948 a 1968. Niektoré z výročí si pripomenieme až na jeseň, no to už naši terajší deviataci budú stredoškoláci. Do Osvienčimu sa však chystáme 22. júna...


Školské majstrovstvá Slovenska - bedminton ZŠ chlapci - 3. miesto - 11. 4. 2018Michal Kurhajec a Samuel Poláček (9. C) obsadili na Školských majstrovstvách Slovenska v bedmintone žiakov krásne 3. miesto. Viac informácií si môžete prečítať TU.


M. R. Štefánik - 3. B - 6. 4. 2018Čo vieš o hviezdach? - regionálne kolo - 28. 3. 201828. 3. 2018 sa traja naši deviataci Roman Butkaj, Lea Nyáriová a Adam Sirotiar zúčastnili regionálneho kola súťaže "Čo vieš o hviezdach?", kde sa najviac darilo Romanovi Butkajovi, ktorý postúpil do krajského kola. Viac si môžete prečítať TU.


ALINO - výtvarná súťaž - Simonka Andrisová - 2. ASimonka Andrisová z II. A získala ocenenie vo výtvarnej súťaži "ALINO" s environmentálnou a Alinovskou tématikou. Simonke blahoželáme a tešíme sa z jej úspechu!


Marec - mesiac knihy - 2. APočas marca  v rámci rozvíjania čitateľskej gramotnosti v II. A prebiehali rôzne aktivity spojené s knihou a čítaním. Žiaci prezentovali svoju obľúbenú knihu, na hodinách  si čítali z vlastných rozčítaných  kníh, písali veľkonočné blahoželania a zahrali sa aj na spisovateľov a ilustrátorov, ktorí napísali svoju prvú knihu. Kto vie, možno práve medzi nimi sú nádejní umelci. Veríme, že práve hravé aktivity sú tou správnou motiváciou k čítaniu a vzdelávaniu.


Ukončenie kurzu korčuľovania - 2. A - 27. 3. 2018Dňa 27. marca 2018 žiaci II. A ukončili  zdokonaľovací  kurz korčuľovania, ktorý absolvovali v rámci výučby telesnej výchovy.  Počas troch mesiacov mohli na sebe pozorovať výrazné zmeny vo svojich výkonoch.  Ďakujeme trénerovi Tomášovi Luptákovi (aj jeho kolegom) za metodické vedenie celého kurzu, za trpezlivý prístup a snahu o rozvíjanie korčuliarskej zdatnosti u našich žiakov. Aj týmto spôsobom môžeme deťom ukázať, ako aktívne môžu tráviť svoj voľný čas.


Chemická olympiáda - okresné kolo - 2. miesto - 23. 3. 2018Dňa 23. 3. 2018 sa žiak našej školy Adam Adamec (9. C) zúčastnil okresného kola Chemickej olympiády a umiestnil sa na krásnom druhom mieste.


Biblická olympiáda - okresné kolo - 3. miesto - 22. 3. 2018Dňa 22. 3. 2018 sa uskutočnilo okresné kolo Biblickej olympiády  na ZŠ v Zázrivej. Deti si mali naštudovať knihu Genezis a evanjelium podľa sv. Marka. Spoločnou témou vybraných kníh bola Poslušnosť Božiemu hlasu. Družstvo z našej školy, zložené zo žiakov: Šimon Polák, Rebeka a Karolína Kampošové, obsadilo pekné 3. miesto. Gratulujeme!


Jarná cena vo vrhu guľou - 22. 3. 2018Výsledkovú listinu Jarnej ceny vo vrhu guľou si môžete pozrieť TU.


Zdravý chrbátik - 3. B, 4. A - 21. 3. 201821. 3. 2018 sa pod vedením fyzioterapeutky Maríny Kollárovej žiaci III.B a IV.A triedy zdokonaľovali v cvičení na fitloptách, čím podporili projekt "Zdravý chrbátik".


Ľudové zvyky a tradície na veľkú noc - 2. A - 19. 3. 2018Dňa 19. marca 2018 žiaci II. A navštívili v MsKS Veľkonočné trhy a tak si pripomenuli niektoré ľudové zvyky a tradície, ktoré naši starí rodičia  na blížiacu sa Veľkú noc dodržiavali. Obdivovali zručnosť mnohých remeselníkov a kochali sa krásou veľkonočných kraslíc. Odchádzali sme plní inšpirácie a veselej nálady. Všetkým želáme veselú Veľkú noc!


Matematický klokan - 19. 3. 2018Beseda s Ing. Jurajom Kvietkom - 4. ročník - 16. 3. 2018Dňa 16. 3. 2018 sa žiaci 4. ročníka zúčastnili v rámci hodiny vlastivedy besedy s Ing. Jurajom Kvietkom na tému "Hutníctvo v OFZ Široká". Žiakom veľmi pútavým spôsobom prezentoval nielen prácu hutníkov, ich ochranné oblečenie, ale aj spôsob spracovania železnej rudy vo vysokej peci v našom regióne. Z jeho rozprávania bolo zrejmé, že táto práca je nesmierne namáhavá a nebezpečná. Všetci, ktorí túto prácu vykonávajú, si zaslúžia náš obdiv. Ďakujeme Ing. Jurajovi Kvietkovi a jeho dcére Nataške zo IV. A, ktorá ockovi pri názorných ukážkach pomáhala.


Vynášanie Moreny - 4. A, 2. A, 1. ročník - 15. 3. 2018"Morena, Morena! Kde si prebývala?"

V stredu 15. marca 2018 sa žiaci IV. A, II. A a 1. ročníka v rámci spolupráce so VII. MŠ rozlúčili so zimou vynášaním Moreny. Takto si pripomenuli ľudovú tradíciu, kedy Morenu (slamenú figurínu odetú v ženských šatách)  za doprovodu spevu nosili ľudia po dedine a nakoniec podpálili a hodili do potoka. Vynesením Moreny, ako symbolu zimy a choroby, sme všetci vyjadrili túžbu skoncovať s chladným počasím a privolať teplé lúče slnka. Vitaj jar!


Prečítajte si aj zaujímavý článok uverejnený v MY Orava - Deti sa lúčili so zimou, vítali jar.


Online Európsky kvíz o financiách - 7. A, 7. D, 8. A - 15. 3. 201815. 3. 2018 sa uskutočnil online Európsky kvíz o financiách v 30 európskych krajinách. Tento kvíz bol súčasťou Európskeho týždňa financií (12. 3. - 18. 3. 2018), každoročnej iniciatívy, ktorú organizujú národné bankové asociácie koordinované Európskou bankovou federáciou na podporu finančného vzdelávania v celej Európe. Zúčastnili sa ho aj naši žiaci a zo 108 škôl zapojených v Slovenskej republike obsadili:

7. A - 17. miesto, 8. A - 40. miesto a 7. D - 50. miesto.


Deň otvorených dverí - 13. 3. 2018Hviezdoslavov Kubín - školské kolo - I. kategória - 8. 3. 2018Slávnostný zápis za čitateľov Oravskej knižnice - 1. A, 1. D - 7. 3. 2018Dňa 7. 3. 2018 v rámci Mesiaca knihy boli naši prváci slávnostne zapísaní za čitateľov Okresnej knižnice A. Habovštiaka a v kráľovstve detských kníh pasovaní kráľom na rytierov pekného slova. Všetci kráľovi sľúbili, že budú dodržiavať pravidlá knižnice a stanú sa usilovnými čitateľmi. 


Hviezdoslavov Kubín - školské kolo - II. a III. kategória - 28. 2. 2018Deň plný zdravia - 2. C, 3. A - 28. 2. 2018Dňa 28. 2. 2018 študentky Obchodnej akadémie v Dolnom Kubíne usporiadali pre našich žiakov deň plný zdravia ako prevenciu proti obezite. Pre žiakov 2. C a 3. A pripravili rôzne pohybové aktivity. Po nich ochutnali zdravé sladké a slané maškrty. Na záver si žiaci nadobudnuté vedomosti o zdravom životnom štýle overili v tvorivej dielni.


Korčuliarsky výcvik našich najmenších - január až marec 2018Aj v tomto školskom roku sa naši najmenší – prváci - zúčastnili v mesiacoch január až marec korčuliarskeho výcviku. Každý týždeň sa deti  v rámci telesnej výchovy presunuli namiesto do telocvične na zimný štadión, kde pod vedením trénerov Tomáša Luptáka a Mareka Hubu získavali hravou formou základy korčuľovania.


Lyžiarsky výcvik - Kubínska hoľa - 8. A, 8. C - 12. 2. - 16. 2. 2018Farebný olympijský týždeň - 12. 2. - 16. 2. 2018Naša škola podporila slovenských športovcov, ktorí súťažili na XXIII. zimných olympijských hrách v juhokórejskom Pchjongčchangu - počas farebného olympijského týždňa sme sa obliekali podľa farieb olympijských kruhov (modrá, žltá, čierna, zelená a červená).


21. rodičovská zábava - 9. 2. 2018Lyžiarsky výcvik - Kubínska hoľa - 8. B, 8. D - 5. 2. - 9. 2. 2018VIII. žiacky ples - 26. 1. 2018Výchovný koncert - hudobná výchova inak - 1. B, 3. B, 4. C - 26. 1. 2018


Dňa 26. 1. 2018 sa triedy 1. B, 3. B a 4. C v rámci hudobnej výchovy zúčastnili na výchovnom koncerte, ktorý zorganizovala p. učiteľka Lakoštíková spolu so žiakmi. Žiaci sa zoznámili s hrou na flaute, svoje vedomosti mohli využiť pri hudobných hádankách.


Hry na snehu - 3. B - 17. 1. a 19. 1. 2018Učíme sa pomáhať IV. - 15. 1. 2018


Zástupcovia žiackeho parlamentu dňa 15. januára 2018 odovzdali pani primárke detského oddelenia dolnokubínskej nemocnice MUDr. Dudášikovej výťažok z vianočného bazára, ktorý sa konal v našej škole pred Vianocami. Išlo o krásnu sumu - 330 eur. Dostali sme prísľub, že podobne ako po minulé tri roky, aj tentoraz budú zakúpené užitočné veci pre detských pacientov. Naposledy to boli kvalitný digitálny teplomer a tlakomer.

Tento rok boli zakúpené dva inhalátory, ktoré denne pomáhajú detským pacientom.


Predvianočný čas v 2. A


Adventný čas je plný zvykov a tradícií. Krásnu vianočnú atmosféru si žiaci v II. A pripomínali v Oravskej galérii na výstave Betlehemov, v MsKs na vianočnom jarmoku tradičných remesiel, na hodine prvouky zhotovením stromčeka želaní, na hodine hudobnej výchovy spievaním kolied, aj na vianočnej besiedke v triede. Želáme šťastné a veselé...


Vianočná besiedka - 4. C - 21. 12. 2017Predvianočný Oravský hrad - 5. C - 19. 12. 2017


Piataci sa na dejepise od septembra stretávali s novým vyučovacím predmetom - dejepisom. Vybrali sa na cestu do minulosti a odpovedali aj na otázku: Kto ochraňuje pamiatky? Zavŕšením rozprávania bola návšteva múzea na Oravskom hrade. Historik PhDr. Martin Chmelík im priblížil nielen svoju prácu, ale ponúkol im netradičný pohľad na známe aj neznáme exponáty. Vianočný hrad má svoje čaro, chýbala nám už len snehová pokrývka jeho striech...


Pytagoriáda - 3. a 4. ročník - školské kolo - 13. 12. 2017Hodina kódu - 5. 12. a 7. 12. 2017


Viac o tejto akcii si môžete prečítať TU.


Práca s hlinou - Oravská knižnica - 1. C - december 2017       V rámci projektu Cezhraničné kultúrne súzvuky (Poľsko - Slovensko) Oravskej knižnice A. Habovštiaka v Dolnom Kubíne prebehla tvorivá dielňa žiakov 1.C na tému Práca s hlinou a na hrnčiarskom kruhu. Deti sa zoznámili s hrnčiarskou pecou, hrnčiarskym kruhom, ich fungovaním. Pani knihovníčka nám ukázala aj publikácie zamerané na tvorbu keramiky.


Práca s hlinou - Oravská knižnica - 3. B - 6. 12. 2017Mikuláš, čo nám dáš? - 6. 12. 2017Mikuláš v 2. A - 6. 12. 2017


6. december je pre všetky deti dňom radosti a túžobného očakávania Mikuláša. V tento deň aj v II.A triede bolo všetko Mikulášske. Keďže balíček dostanú len dobré a šikovné deti, všetci  si ho chceli zaslúžiť. Hneď ráno sme sa pustili do práce. Napísali sme Mikulášovi listy, aby nás náhodou neobišiel, hravo sa popasovali  s Mikulášskym  počítaním a zopakovali si pesničky a básničky pre Mikuláša. Ani nevieme ako nám ubehol čas. A nakoniec sme sa dočkali. Určite Mikuláš počul o našich šikovných žiakoch, lebo si od neho vyslúžili sladké balíčky. Ďakujeme Mikuláš, aj o rok príď medzi nás!


Mikuláš pre deti zo Špeciálnej základnej školy v Dolnom Kubíne - 5. 12. 2017


V tento deň žiaci našej školy priviedli Mikuláša aj s pomocníkmi anjelikmi k deťom zo Špeciálnej základnej školy v D. Kubíne a pripravili aj krátky kultúrny program. Po ich vystúpení aj deti zo Špeciálnej ZŠ Mikulášovi s družinou ukázali, čo všetko dokážu. Spievali, tancovali, recitovali a všetko predvádzali v skvelej atmosfére. Pritom im pomáhali aj ich pedagógovia. Za odmenu dal Mikuláš každému sladký balíček, z ktorého mali veľkú radosť.


Okresné kolo v streľbe zo vzduchovej pušky žiakov a žiačok - 28. 11. 2017


Viac informácií a vyhodnotenie tejto súťaže si môžete prečítať TU.


Krajské kolo v bedmintone - M. Kurhajec, S. Poláček z 9. C - 23. 11. 2017


Naši chlapci obhájili minuloročné prvenstvo v krajskom kole v bedmintone a postúpili do celoslovenského kola. Srdečne im gratulujeme! Viac informácií TU.


Povesti o Orave - regionálna výchova - 3. B - 22. 11. 2017Konferencia "Pozvime prírodu do záhrad!" - 21. 11. 2017


Dňa 21. novembra 2017 sa aj naši žiaci zúčastnili konferencie s názvom "Pozvime prírodu do záhrad!", ktorá bola súčasťou Enviroprojektu 2017.


Projekt Záložka do knihy, ktorá spája školy - 1. C, 5. B - november 2017


Viac informácií o tomto projekte si môžete prečítať TU.


Majstrovstvá Slovenska v bedmintone - kategória U11 - Bratislava - 11. 11. 2017


V sobotu 11. novembra 2017 sa Viktor Poláček zo 4. B zúčastnil na Majstrovstvách Slovenska v bedmintone 2017 v kategórii U11 (chlapci do 11 rokov) v Bratislave, kde obsadil vynikajúce 3. miesto v štvorhre. Gratulujeme.


O pohár riaditeľky školy v skákaní cez švihadlo - ROPE SKIPPING - 10. 11. 2017


10. 11. 2017 prebehlo v rámci prevencie proti obezite školské kolo súťaže O POHÁR RIADITEĽKY ŠKOLY v skákaní cez švihadlo – ROPE SKIPPING. Celkovým víťazom a držiteľom putovného pohára sa stala SIMONA NEMČEKOVÁ zo 4. A triedy. Za 30 sekúnd naskákala vo finále 92 preskokov. Ďakujeme všetkým pretekárom za účasť a výborné športové výkony a tiež vedeniu školy za poskytnuté odmeny pre víťazov a sladké potešenie pre všetkých zúčastnených. Celé vyhodnotenie si môžete prečítať TU.


Okresné kolo v bedmintone - 8. 11. 2017


8. novembra 2017 sa 2 družstvá žiakov  našej školy zúčastnili okresného kola v bedmintone, ktoré sa uskutočnilo v telocvični ZŠ J. Matúšku.  Pri účasti 8 družstiev z dolnokubínskeho okresu sa našim bedmintonistom podarilo obhájiť minuloročné umiestnenie.

Družstvo „A“ v zložení Samuel Poláček a Michal Kurhajec z 9.C triedy skončili na 1. mieste, ktoré si v našom okrese držia už pár rokov a zároveň postupujú do krajského kola.

Družstvo „B“ v zložení Viktor Poláček 4.B, Adam Adamec 9.C a náhradník Simon Kubašek 4.A skončilo na 3. mieste. O tento pekný výsledok sa pričinili všetci traja pretekári. Je chvályhodné, že aj našim mladším žiakom sa podarilo poraziť siedmakov i ôsmakov z iných škôl.

Všetkým zúčastneným žiakom srdečne gratulujeme.


Vyhodnotenie zberu papiera - 7. 11. 2017


1. - 4. ročník: 1. miesto - 3. D, 2. miesto - 4. C, 3. miesto - 2. C

5. - 9. ročník: 1. miesto - 7. C, 2. miesto - 6. A, 3. miesto - 5. B


Stretnutie poslancov žiackeho parlamentu s vedením školy

po oslavách 50. výročia našej školy - 3. 11. 2017


V piatok po jesenných prázdninách sa konalo už tretie zasadnutie žiackeho parlamentu v tomto školskom roku. V jeho úvode sme sa stretli s vedením školy pri novej pamätnej tabuli Martina Kukučína k 50. výročiu školy. Zasadnutie potom prebiehalo v pracovnej atmosfére - zhodnotili sme výsledky prieskumu ohľadom šikanovania v triedach, venovali sme sa skrinke dôvery, zrekapitulovali sme priebeh osláv výročia a už naplánovali  presne dve akcie - vianočný bazár a školský ples.


Oslavy 50. výročia školy - 26. 10. 2017Výstava k 50. výročiu školy - vestibul MsKS Dolný KubínHalloweenska výzdoba v 2. ADeň školských knižníc - M. R. Štefánik - 23. 10. 2017


Dňa 23. 10. 2017 sa z príležitosti Dňa školských knižníc uskutočnilo v našej školskej knižnici podujatie venované osobnosti Milana Rastislava Štefánika. Štyria žiaci pomocou prezentácie, úryvkov z kníh a pasážam z Štefánikových denníkov predstavili jeho život a životné dielo svojim spolužiakom. Zároveň bola pripravená výstavka zo žiackych prác, venovaných tiež tejto osobnosti.


Čitateľská gramotnosť - 5. ročník - október 2017


V októbri sa v našej škole realizovali aktivity na rozvoj čitateľskej gramotnosti žiakov 5. ročníka.


Regionálny dejepis v škole aj v teréne - 5. C - 20. 10. 2017

Za tajomstvami starých fotografií, pomníkov, pamätných tabúľ ... a zopár jesenných


Na záver babieho leta sme sa vybrali na historický cintorín. Už tradične sme sa dali najskôr do poriadku hrob T. H. Florina, ktorý máme v správe. Potom sme začali odhaľovať tajomstvá starých pomníkov a náhrobných kameňov. Pristavili sme sa aj pri hrobe Janka Matúšku a potom sme vypátrali miesto, kde stál v minulosti jeho rodný dom. Prešli sme námestím a zastavili sme sa aj v Parku Martina Kukučína, kde je umiestnená pamätná tabuľa. Rozlúčili  sme sa zberom gaštanov, ktoré využijeme na hodine techniky.


Bratislava - Múzeum počítačov, Prírodovedné múzeum - 8. D, 9. B - 19. 10. 2017Výtvarná a literárna  súťaž "Hovorme o jedle" - 2. A - 16. 10. - 20. 10. 2017


Počas týždňa "Hovorme o jedle" od 16. 10. do 20. 10. 2017 sa žiaci II. A zapojili do výtvarnej a literárnej súťaže Chutné maľovanie. V projektoch, básničkách i výtvarných prácach stvárnili svoj postoj k zdravej výžive, jedlu i k plytvaniu s potravinami. Za vydarenú prácu dostali "chutnú" odmenu.


Farebný týždeň - 16. 10. - 20. 10. 2017


Počas celého týždňa sa žiaci aj učitelia školy obliekajú do farieb "farebného týždňa" - hnedej (pondelok), zelenej (utorok), bielej (streda), červenej (štvrtok) a žltej (piatok). Tieto farby kraľujú aj v našej jedálni a my si užívame "farebné jedlo".


Zdravé šarkany - 2. C, 3. A - 18. 10. 2017


V našej škole sa počas Farebného týždňa uskutočnila netradičná Šarkaniáda. Žiaci 2.C a 3.A vytvorili krásne, jedlé, ale hlavne zdravé šarkany. Popásli sme si nielen oči, ale aj chuťové poháriky a brušká. Za dobrým jedlom sme si dopriali aj maškrty. Samozrejme zdravé a usmievavé, plné ovocia.


Pasovanie prvákov - 12. 10. 2017


Dňa 12. októbra 2017 sa na našej škole uskutočnilo „Pasovanie prvákov“ - významná udalosť v živote našich prváčikov. Po splnení všetkých úloh, ktoré im pripravili žiaci žiackeho parlamentu  a slávnostnom zložení prváckeho sľubu  boli všetci prváci  opasovaní veľkými ceruzkami za ozajstných a právoplatných žiakov našej školy. Našim prváčikom želáme, aby sa v škole dobre cítili, veľa úspechov v školskej práci a mnoho skvelých kamarátov.


Krajské kolo v cezpoľnom behu - Liptovský Mikuláš - 10. 10. 2017


Dňa 10. 10. 2017 získala naša žiačka Martina Mesárošová striebornú medailu na krajskom kole v cezpoľnom behu v Liptovskom Mikuláši. Gratulujeme.


Podpora futbalovej reprezentácie Slovenska - 8. 10. 2017


Aj žiaci našej školy boli podporiť futbalovú reprezentáciu Slovenska. 8. októbra 2017 zažili úžasnú atmosféru na štadióne v Trnave.


Exkurzia do Bratislavy - 6. 10. 2017


Dňa 6. 10. 2017 sa žiaci našej školy zúčastnili na exkurzii do hlavného mesta a navštívili Národnú radu Slovenskej republiky, obzreli si Bratislavský hrad a podrobne  preskúmali stavbu nášho tela na výstave s názvom Ľudské telo.


Stretnutie s košikárom p. Talpasom - pracovná dielňa - 3. B - 6. 10. 2017Začíname korčuľovať! - 3. B - 6. 10. 2017


Aj takto môže vyzerať boj s obezitou.


Beseda so spisovateľkou Andreou Gregušovou - 2. A, 4. A - 5. 10. 2017


Dňa 5. októbra sa žiaci II.A a IV.A v rámci rozvíjania čitateľskej gramotnosti,  zúčastnili besedy v Okresnej knižnici A. Habovštiaka  so spisovateľkou Andreou Gregušovou, na ktorú nás pozvala knihovníčka Alenka Javorková. Pani spisovateľka veľmi zaujímavo a pútavo odpovedala na naše zvedavé otázky. Že aj medzi  našimi žiakmi vyrastajú nádejní spisovatelia  dokázali štvrtáci, ktorí si pripravili vlastnú tvorbu podľa námetov jej kníh. Druháci zasa zhotovili vlastné ilustrácie. A my učitelia veríme, že takéto podnetné a milé stretnutia  znásobia motiváciu k čítaniu.


Prvácka pasovačka za čitateľov knižnice – 4. 10. 2017


Pre prvákov je prvý deň v škole „veľkým" dňom. Aby sa do ich srdiečok navždy zapísal aj prvý deň v školskej knižnici, pani učiteľky pripravili pre nich  Prvácku pasovačku za čitateľov knižnice. Princezná Abeceda a šašo Šlabikár zistil, ktoré písmenká poznajú budúci malí čitatelia. Pani riaditeľa K. Števonková a pani zástupkyňa J. Michaligová im ukázali ako čítajú dospeláci.  Konečne prišla tá chvíľa, pre ktorú sa zišli - Čitateľska pasovačka a malí prváčikovia spolu s princeznou Abecedou zložili slávnostný sľub budúceho čitateľa.


Záverečné preteky sezóny v atletike - mladší žiaci, prípravka - 1. 10. 2017


Dňa 01. 10. 2017 sa naši žiaci zúčastnili záverečných pretekov tejto sezóny - Majstrovstiev Stredoslovenskej atletickej oblasti mladšieho žiactva a prípraviek a znova zbierali cenné kovy:

Zlato získal Jaroslav Juraj Lešňovský v hode kriketovou loptičkou s osobným rekordom 44,81 m. Striebro aj bronz získala Ema Smolková - 2. miesto (tiež s osobným rekordom 466 cm) v skoku do diaľky a tretia bola v behu na 60 m. A bronzovú medailu získala aj Darina Kliačiková v hode kriketovou loptičkou s osobným rekordom 33,05 m.


Plavecký maratón - 29. 9. 2017


V rámci Európskeho týždňa mobility sa 29. 9. 2017 uskutočnil 12-hodinový plavecký maratón, ktorého účastníkmi boli aj žiaci našej školy.


Ako žijú deti v Afrike - beseda - 3. B, 4. C - 29. 9. 2017


Dňa 29. 9. 2017 sa žiaci 3. B a 4. C triedy zúčastnili veľmi pútavej a zaujímavej besedy s pani Luciou Kubisovou o živote detí v Afrike, na Kapverdských ostrovoch.


Sústredenie volejbalistiek v Zázrivej - 25. 9. - 29. 9. 2017


Mladé volejbalistky sa pripravovali na novú sezónu na týždennom sústredení v Zázrivej. Trénovali sme dvojfázovo, doobeda dievčatá makali vonku, poobede vonku a v telocvični. Nechýbala samozrejme ani škola.


Dejepis vo Florinovom dome - Návraty do nedávnej minulosti - 5. C - 27.9.2017


Žiaci 5. ročníka sa v septembri stretávajú v rozvrhu hodín s novým predmetom, ktorým je dejepis. Učia sa, že staré veci sa nemajú vyhadzovať, pretože sú dôležitým prameňom poznávania minulosti. Aj preto sme sa vybrali na zaujímavú výstavu, ktorá ponúka zaujímavý obraz noviniek bývania v 60. a 70. rokoch minulého storočia. Deti sa doslova zžili s expozíciou a konštatovali, že mnohé veci ešte majú aj doma či u starých rodičov. Raz budú vzácne...


Návšteva z chorvátskeho Pakracu - 22. 9. 2017Pracovná dielňa s ilustrátorkou - 3. A, 3. B - 7. 9. 2017


Žiaci z 3. B a z 3. A triedy sa 7. 9. 2017 zúčastnili veľmi pútavej a inšpiratívnej pracovnej dielne s ilustrátorkou Zuzanou Jesenskou-Kubicovou, pod záštitou Okresnej knižnice A. Habovštiaka. Deti sa naučili vyrábať darčekové krabičky, miešať farby a dozvedeli sa veľa zaujímavých vecí. Celá pracovná dielňa sa niesla v príjemnom duchu. Tešíme sa na ďalšie podobné stretnutia.


Začiatok školského roka - 4. 9. 2017Pozrite si aj video TVDK - Prvý školský deň v ZŠ M. Kukučína.