Z┼á Martina Kuku─Ź├şna
"Ka┼żd├ę poznanie vych├ídza zo srdca, ka┼żd├ę vzdelanie zo ┼żivota"

Potulky do sveta dospelákov - 2. turnus - 10. 7. - 14. 7. 2017Potulky do sveta dospelákov - 1. turnus - 3. 7. - 7. 7. 2017Rozl├║─Źka s deviatakmi - 30. 6. 2017V piatok 30. 6. 2017 sa na┼íi deviataci pri┼íli po─Ćakova┼ą a rozl├║─Źi┼ą so svojimi vyu─Źuj├║cimi. Pri tejto pr├şle┼żitosti pani riadite─żka nieko─żk├Żch z nich odmenila hlavne za v├Żborn├Ż prospech a reprezent├íciu ┼íkoly. Mal├║ odmenu si odniesli: Adriana Ko┼íari┼í┼ąanov├í, Nikola Ganob─Ź├şkov├í, Katar├şna Mjartanov├í, So┼ła Kvietkov├í, Zuzana Reti┼í├íkov├í, Zuzana Sedliakov├í, Nina Olexov├í, Jakub ┼áag├ít, Katar├şna Huckov├í, Jakub Habl├ík, Peter Ruml, Simona Kere┼ík├ęnyiov├í, Marcela ┼áuvadov├í, Lucia Vr├íbov├í, Patrik Be─Źka, Pavol Trnk├│cy, Jakub Jan─Źek, Ren├ę Goldschmied a Rebeka P┼íen├íkov├í. V┼íetk├Żm deviatakom ┼żel├íme ve─ża ├║spechov v ─Ćal┼íom ┼żivote.


Didaktick├ę hry - 1. A, 3. A - 28. 6. 2017V stredu 28. 6. 2017 sa v r├ímci didaktick├Żch hier ┼żiaci III. A a I. A z├║─Źastnili zdravotnej pr├şpravy s pani Holkovou (mami─Źkou ┼żia─Źky z III. A), kde sa veku primeran├Żm sp├┤sobom dozvedeli o vybaven├ş lek├írni─Źky aj o poskytovan├ş prvej pomoci. V n├ízorn├Żch uk├í┼żkach mohli vidie┼ą, ako o ─żudskom ┼żivote m├┤┼żu rozhodova┼ą aj min├║ty. Ve─żmi pekne ─Ćakujeme za prospe┼ín├ę inform├ície, ktor├ę by sa ─Źast├Żm opakovan├şm a tr├ęnovan├şm mali sta┼ą samozrejmos┼ąou v r├┤znych z├íchrann├Żch situ├íci├ích.


Turnaj O pohár primátora mesta - 1. miesto - 26. 6. 2017Pri pr├şle┼żitosti otvorenia zrekon┼ítruovan├ęho ihriska s umelou tr├ívou za Zimn├Żm ┼ítadi├│nom v Dolnom Kub├şne sa 26. 6. 2017 konal turnaj v malom futbale mlad┼í├şch ┼żiakov Z┼á "O poh├ír prim├ítora mesta". Na┼íi zabojovali a zv├ş┼ąazili. Gratulujeme.


Majstrovstv├í Slovenskej republiky - atletika - mlad┼íie ┼żiactvo, juniori

Tren─Ź├şn, Bratislava - 24. 6. 2017D┼ła 24. 6. 2017 sa konali majstrovstv├í Slovenska mlad┼íieho ┼żiactva v Tren─Ź├şne, kde uspeli na┼íe ┼żia─Źky - Lea Jur├íkov├í z├şskala strieborn├║ medailu v hode kriketkou a Ema Smolkov├í z├şskala bronzov├║ medailu v behu na 60 m. V ten ist├Ż de┼ł sa podarilo Nikole Ganob─Ź├şkovej z├şska┼ą zlat├║ medailu v hode kladivom na majstrovstv├ích Slovenska v juniorskej kateg├│rii v Bratislave. Tak na z├íver ┼íkolsk├ęho roka m├íme pekn├║ zbierku ├║spechov.


Volejbalov├Ż z├ípas deviataci - u─Źitelia - 23. 6. 2017Rozhovor do rozhlasu Dev├şn - 1. A - 23. 6. 201723. 6. 2017 ┼żiaci I. A poskytli rozhovor do rozhlasu Dev├şn o svojich z├í┼żitkoch zo s├║┼ąa┼że "─î├ştame s Osmijankom". Odvysielan├Ż bude 14. 7. 2017.


Sl├ívnostn├ę zasadnutie rodi─Źovskej rady a rady ┼íkoly - 22. 6. 2017Z├ívere─Źn├ę zasadnutie ┼żiackeho parlamentu so sladkou odmenou za akt├şvnu ─Źinnos┼ą -

poslanci 5. a┼ż 9. ro─Źn├şka - 22. 6. 2017V├Żlet  - Ba┼ła Cige─ż v Prievidzi, Rozpr├ívkov├Ż pr├şbeh v Bojniciach - 4. ro─Źn├şk

22. 6. 2017


Exkurzia - Liptovsk├Ż Mikul├í┼í a okolie - 6. B, 6. D - 21. 6. 2017V Liptovskom Mikul├í┼íi a okol├ş za┼żili deti slne─Źn├Ż de┼ł pln├Ż z├í┼żitkov - v ZOO KONTAKT videli a pohladkali mno┼żstvo zvieratiek, v TATRAPOLIS-e sa do s├Żtosti vy┼íantili, v Slovenskom m├║zeu ochrany pr├şrody a jaskyniarstva sa ─Źo-to nau─Źili a v LASERS LIPTOV za┼żili adrenal├şnov├ę s├║boje pri stre─żbe z laserov├Żch pi┼ítol├ş, kal─Źete, v miestnosti plnej laserov├Żch l├║─Źov, ktor├Żch sa nesmeli dotkn├║┼ą a pri triafan├ş sa do rytmu hudby na tane─Źnej podlo┼żke.


Exkurzia - fyzika v Martine, letisko Slia─Ź - 7. ro─Źn├şk - 21. 6. 2017┼Żiaci 7. ro─Źn├şka boli 21.6.2017 na exkurzii v Martine, kde im na Gymn├íziu V. P. T├│tha pripravili hodinu zauj├şmavej fyziky so zauj├şmav├Żmi pokusmi a experimentami. ─Äakujeme Jurajovi Vasekovi, n├í┼ímu b├Żval├ęmu ┼żiakovi, ktor├Ż je ┼ítudentom tohto gymn├ízia, za sprostredkovanie akcie a za z├í┼żitky z hodiny fyziky.

Exkurzia pokra─Źovala na letisku Slia─Ź, kde zamestnanci letiska pripravili zauj├şmav├ę uk├í┼żky cvi─Źenia so slu┼żobn├Żm psom, obozn├ímili deti s pr├ícou s vt├íkmi - dravcami na letisku, mali mo┼żnos┼ą sedie┼ą v kab├şne lietadla Albatros a na z├íver hasi─Źi letiska prezentovali svoju pr├ícu. ─Äakujeme p. L├Ârin─Ź├şkovi a zamestnancom letiska za to, ┼że sa ┼żiakom venovali a za pekn├ę z├í┼żitky.


Dotyky s literat├║rou - 4. B - 21. 6. 2017┼Żiaci zo 4. B sa 21. 6. 2017 z├║─Źastnili sprievodn├ęho programu 63. Hviezdoslavovho Kub├şna ÔÇô Dotyky s literat├║rou ÔÇô ─Ź├ştania a recitovania v Parku dejate─żov.


V├Żlet s Osmijankom v Bojniciach - 1. A - 20. 6. 2017V utorok 20. j├║na 2017 sa ┼żiaci I. A z├║─Źastnili v├Żletu v Bojniciach, ktor├Ż z├şskali ako odmenu za v├ş┼ąazstvo v celoslovenskej ─Źitate─żskej s├║┼ąa┼żi "─î├ştame s Osmijankom". Po pr├şchode do Bojn├şc sme sa v mestskej kni┼żnici stretli s Osmijankom a s riadite─żkou s├║┼ąa┼że pani M. Bizn├írovou, ktor├í sa s de┼ąmi porozpr├ívala o z├í┼żitkoch zo s├║┼ąa┼że. Z jej r├║k sme si prevzali e┼íte jedno prekvapenie - knihu s venovan├şm od spisovate─ża Du┼íana Du┼íeka, ktor├ęmu sa p├í─Źilo spracovanie ├║lohy z jeho knihy - Babka na rebr├şku. Potom sme spolo─Źne nav┼ít├şvili z├ímok a ZOO, k├║pili mal├Ż suven├şr a pr├şjemne unaven├ş sme sa vr├ítili domov. ─Äakujeme, Osmijanko, za kr├ísny v├Żlet pln├Ż vesel├Żch z├í┼żitkov.


Vyhodnotenie zberu papiera - 20. 6. 2017Z├í┼żitkov├ę u─Źenie na prvouke - 1. A - 16. 6. 2017V piatok 16. j├║na 2017 sa ┼żiaci I. A triedy stali mal├Żmi pr├şrodovedcami. Sadili, sk├║mali, pozorovali, vystrihovali, tvorili projekty o rastlin├ích a ┼żivo─Ź├şchoch. Takto sme sa rozl├║─Źili s prv├íckou prvoukou. Zasaden├ę rastliny n├ím bud├║ skr├í┼í─żova┼ą ┼íkolsk├║ chodbu.


Dru┼żobn├Ż v├Żmenn├Ż a relaxa─Źn├Ż pobyt v Chorv├ítsku - Zadar - Privlaka

10. 6. - 17. 6. 2017Školská MINI ZOO - 1. A, 3. A - 9. 6. 2017V piatok 9. 6. 2017 sa ┼íkolsk├Ż dvor premenil na MINI ZOO. ┼Żiaci III.A a I.A si doniesli v r├ímci pr├şrodovedy svoje dom├íce zvieratk├í, aby ich odprezentovali v┼íetk├Żm spolu┼żiakom. Priv├ştali sme aj host├ş - vl─Źiaka Arona s majite─żom (dedkom Mi┼íka Zdra┼żilu) p├ínom Rudolfom Zdra┼żilom a v├Żcvik├íra p├ína J├ígra, ktor├Ż predviedol ps├şkovu poslu┼ínos┼ą. Za uk├í┼żky v┼íetk├Żch ─Źakala odmena. V slne─Źnom po─Źas├ş ┼żiaci aj zvieratk├í str├ívili pekn├ę a vesel├ę dopoludnie.


Vesm├şr o─Źami det├ş - ocenenie - Terezka ┼ákutov├í - 1. A - 9. 6. 2017V piatok 9. 6. 2017 si Terezka ┼ákutov├í z I. A prevzala v Oravskom osvetovom stredisku na vernis├í┼żi v├Żstavy "Vesm├şr o─Źami det├ş" ocenenie za 3. miesto. Terezka, srde─Źne Ti gratulujeme a ┼żel├íme ve─ża v├Żtvarn├Żch ├║spechov!


Cel├ę Slovensko ─Ź├şta de┼ąom II - 1. A , 3. A - 7. 6. 2017Krajsk├ę kolo z├íkladn├Żch ┼ík├┤l v atletike - 3. miesto - 7. 6. 2017D┼ła 7. 6. 2017 sa dru┼żstvo ┼żia─Źok na┼íej ┼íkoly v zlo┼żen├ş  Nikola Ganob─Ź├şkov├í, Lea Jur├íkov├í, Zuzana Katreniakov├í, Barbara Kov├í─Źikov├í, Martina Mes├íro┼íov├í, Katar├şna Mjartanov├í,  Vivi├ína Pajdu─Ź├íkov├í, Karol├şna Salcerov├í, Ema Smolkov├í  a Martina Sop├║chov├í z├║─Źastnilo krajsk├ęho kola  z├íkladn├Żch ┼ík├┤l v atletike, kde v silnej konkurencii z├şskali skvel├ę 3. miesto. V┼íetky podali v├Żborn├ę v├Żkony a  najlep┼íie z nich s├║:

1. miesto ÔÇô Lea Jur├íkov├í v hode kriketkou (s v├Żkonom 55,19m post├║pila na majstrovstv├í SR),

2. miesto ÔÇô Nikola Ganob─Ź├şkov├í vo vrhu gu─żou,

                 Lea Jur├íkov├í, Barbara Kov├í─Źikov├í, Karol├şna Salcerov├í a Ema Smolkov├í v ┼ítafete,

3. miesto -  Martina Mes├íro┼íov├í v behu na 800m.


OBN v ter├ęne II. - Re├ílne s├║dne pojedn├ívanie - 8. C - 6. 6. 2017├ösmaci sa v r├ímci vyu─Źovania z├íkladov pr├íva na ob─Źianskej n├íuke z├║─Źastnili re├ílneho s├║dneho pojedn├ívania v budove Okresn├ęho s├║du v Dolnom Kub├şne. Pojedn├ívanie, ktor├ę viedol sudca JUDr. Radoslav Stieranka, bolo uk├í┼żkov├Żm pr├şkladom nezodpovedn├ęho spr├ívania sa mlad├ęho ─Źloveka. Nielen┼że sp├┤sobil pod vplyvom alkoholu ubl├ş┼żenie na zdrav├ş, ale aj po┼íkodil cudzie zariadenie. V mene republiky bol ods├║den├Ż aj pred na┼íimi o─Źami na podmiene─Źn├Ż trest od┼łatia slobody so z├íkazom n├ív┼ítev re┼ítaura─Źn├Żch zariaden├ş a pohostinstiev, po┼ż├şvania alkoholick├Żch n├ípojov, hrania hazardn├Żch hier, ┼íof├ęrovania a so z├ív├Ązkom h─żada┼ą si zamestnanie.


Osmijankova liter├írna z├íhrada - v├ş┼ąazstvo - 1. A - j├║n 2017Na┼íi ┼żiaci z 1. A pod veden├şm p. u─Ź. M. Tom├í┼íovej a p. knihovn├ş─Źky A. Javorkovej zv├ş┼ąazili v 13. ro─Źn├şku celoslovenskej ─Źitate─żskej s├║┼ąa┼że Osmijankova liter├írna z├íhrada.


Beseda so spisovate─żkou a ilustr├ítorkou Evkou Plamienkou - 1. A, 3. A - 5. 6. 2017V pondelok 5.j├║na sa ┼żiaci I.A a III.A z├║─Źastnili besedy v r├ímci projektu "Cel├ę Slovensko ─Ź├şta de┼ąom", so spisovate─żkou a ilustr├ítorkou z Oravy, Evkou Plamienkou. Okrem p├║tav├ęho ─Ź├ştania n├ím porozpr├ívala svoje z├í┼żitky z ekocentra Z├íchrann├í stanica pre zranen├ę ┼żivo─Ź├şchy v Z├ízrivej, pre ktor├ę ilustrovala pracovn├Ż zo┼íit. ┼Żiaci si vysk├║┼íali pod─ża mal├ęho n├ívodu nakresli┼ą sovu ─Źi orla. ─Äakujeme knihovn├ş─Źke Alenke Javorkovej z Okresnej kni┼żnice A. Habov┼ítiaka za ─Ćal┼íie pekn├ę stretnutie s knihou a v├Żznamn├Żm ─Źlovekom z n├í┼ího regi├│nu.


N├ív┼íteva dru┼żobn├Żch ┼ík├┤l Pakracu a Lipiku - 1. 6. - 3. 6. 2017MDD - námestie pred MsKS - 1. 6. 2017Na┼ía ┼íkola a Centrum vo─żn├ęho ─Źasu pri Z┼á M. Kuku─Ź├şna  v spolupr├íci s Mestom Doln├Ż Kub├şn a MsKS Doln├Ż Kub├şn zorganizovali pre v┼íetky deti 1. j├║na 2017 na n├ímest├ş pred MsKS oslavu D┼çA DET├Ź. Po─Źasie bolo kr├ísne a v┼íetci sa v├Żborne zabavili. ─Äakujeme v┼íetk├Żm, ktor├ş sa podie─żali na pr├şprave tejto akcie.


Exkurzia do Liptovsk├ęho Mikul├í┼ía a okolia - 5. B, 5. C - 1. 6. 2017Triedy 5. B a 5. C sa 1. j├║na 2017 z├║─Źastnili exkurzie do Liptovsk├ęho Mikul├í┼ía a okolia - ZOO KONTAKT, TATRAPOLIS, Slovensk├ę m├║zeum ochrany pr├şrody a jaskyniarstva, LASERS LIPTOV.


┼ákolsk├Ż v├Żlet na "Rozpr├ívkov├Ż hrad" - 1. A, 3. A - 1. 6. 2017Vo ┼ítvrtok 1. j├║na sa  ┼żiaci I.A a III.A  z├║─Źastnili  ┼íkolsk├ęho v├Żletu na "Rozpr├ívkovom hrade" v Oravskom Podz├ímku. Po zauj├şmavej ceste vl├í─Źikom sme sa presunuli na hrad, ktor├Ż bol zahalen├Ż do tajomn├ęho sveta klasick├Żch ─żudov├Żch rozpr├ívok. Po vyl├║┼íten├ş  piatich z nich sme pomohli z├şska┼ą pre Polepetka princezn├║. Za to n├ís ─Źakala odmena u samotn├ęho p├ína kr├í─ża. Pod hradom sme si k├║pili na pamiatku pekn├Ż suven├şr.

Dlho budeme spom├şna┼ą na n├í┼í spolo─Źn├Ż rozpr├ívkov├Ż de┼ł.


MDD - opekanie v Revišnom - 6. D - 1. 6. 2017MDD v Oraviciach - 7. D, 8. B - 1. 6. 2017N├ím, ┼żiakom 8.B a 7.D triedy, p.Ballov├í a zamestnanci OVS pripravili akciu pri pr├şle┼żitosti MDD. Nav┼ít├şvili sme zdroj pitnej vody v Oraviciach. Tento prame┼ł z├ísobuje vodou 100 000 dom├ícnost├ş. A aj my v Dolnom Kub├şne pijeme vodu z vodovodu z Orav├şc. Po n├ív┼íteve zdroja vody n├ím pripravili "opeka─Źku" v ich zariaden├ş.

─Äakujeme za pekn├Ż de┼ł.


OBN v ter├ęne - ├Ürad pr├íce, soci├ílnych vec├ş a rodiny / klientsk├ę centrum - 9. C

1. 6. 2017Deviataci sa v r├ímci vyu─Źovania ob─Źianskej n├íuky z├║─Źastnili zauj├şmavej dvojhodinovky v priestoroch ├ÜPSVaR a klientsk├ęho centra Obvodn├ęho ├║radu v Dolnom Kub├şne. Dostali mno┼żstvo r├íd do ┼żivota oh─żadom h─żadania si pr├íce doma i v zahrani─Ź├ş, varovania pred mo┼żn├Żmi rizikami a v kv├şze s cenami uk├ízali, ┼że si ve─ża zapam├Ątali. V klientskom centre sa dozvedeli, ─Źo v┼íetko sa tam d├í  v dospelosti vybavi┼ą pod jednou strechou.


Vyst├║penie ku D┼łu matiek a D┼łu otcov - Denn├ę centrum - 2. A - 30. 5. 2017D┼ła 30. 5. 2017 boli ┼żiaci 2. A triedy vystupova┼ą s programom ku D┼łu matiek a D┼łu otcov v Dennom centre (b├Żvalom Klube d├┤chodcov) v Dolnom Kub├şne.


┼ákola v pr├şrode - Tatransk├í kotlina - 5. de┼ł - 2. B, 3. C - 2. 6. 2017


Tak teda, na┼íi mil├ş, m├íme za sebou posledn├Ż de┼ł v Tatr├ích. Od r├ína sme sa usilovne balili a poniektor├ş sa ─Źudovali, ako sa im mohol zmen┼íi┼ą kufor, ke─Ć sa do┼łho veci zrazu nechceli vprata┼ą. Posledn├ę pozdravy a cesta do Dem├Ąnovskej doliny. 913 schodov v Jaskyni Slobody, e┼íte nejak├ę dar─Źeky a smer DOMOV!!!!!!!┼ákola v pr├şrode - Tatransk├í kotlina - 4. de┼ł - 2. B, 3. C - 1. 6. 2017


Dne┼ín├Ż de┼ł mali v┼íetky de┼ą├║rence sviatok, preto ich ─Źakali mil├ę prekvapenia. Nav┼ít├şvili sme m├║zeum v Lendaku, popoludnie patrilo ┼íportu, s├║┼ąa┼żiam a hr├ím. Sladk├ę odmeny, diplomy, jazda na konskom z├íprahu, opeka─Źka a dne┼ín├Ż de┼ł kon─Źil diskot├ękou na terase.┼ákola v pr├şrode - Tatransk├í kotlina - 3. de┼ł - 2. B, 3. C - 31. 5. 2017


A m├íme za sebou aj tret├ş de┼ł n├í┼ího pobytu v Tatranskej kotline. Rozcvi─Źka, poldenn├Ż v├Żlet do Belianskej jaskyne, vynikaj├║ci obed, vlastivedn├Ż kv├şz, hry, rozpr├ívka a stihli sme nap├şsa┼ą aj pozdravy pre na┼íich doma. Zav├ştali k n├ím hostia z Lendaku a uk├ízali n├ím svoje kr├ísne kroje. Tak┼że super de┼ł, presved─Źte sa sami ....┼ákola v pr├şrode - Tatransk├í kotlina - 2. de┼ł - 2. B, 3. C - 30. 5. 2017


Dne┼ín├Ż de┼ł bol op├Ą┼ą pln├Ż hier, smiechu, z├íbavy a dobrej n├ílady. Po─Źasie n├ím prialo a tak sa n├ím n├í┼í v├Żlet na ┼átrbsk├ę Pleso vydaril . Tatry n├ís o─Źarili svojou kr├ísnou pr├şrodou. O vl├ísok sme unikli b├║rke a da┼ż─Ću a po ve─Źeri sme sa zabavili na py┼żamovej p├írty. Tak┼że kr├ísny de┼ł za nami, posielame ─Ćal┼íie fote─Źky a pozdravy domov .┼ákola v pr├şrode - Tatransk├í kotlina - 1. de┼ł - 2. B, 3. C - 29. 5. 2017


Mil├ş na┼íi doma, tak sme teda ┼í┼ąastlivo dorazili na miesto ur─Źenia - Tatransk├í kotlina, Penzi├│n Harm├│nia. Cesta bola pokojn├í, po─Źasie v├Żborn├ę, v┼íetci sme ┼żiv├ş a zdrav├ş a m├íme sa fajn. Ako d├┤kaz posielame fotografie z na┼íich dne┼ín├Żch aktiv├şt:"Povedz mi, ─Źo ─Ź├şta┼í..." - dejepis netradi─Źne - 5. A - 29. 5. 2017Piataci absolvovali netradi─Źn├║ dvojhodinovku dejepisu v priestoroch Florinovho domu, kam pri┼íla za nimi odborn├í pracovn├ş─Źka ─îaplovi─Źovej kni┼żnice. Porozpr├ívala im o zauj├şmavej ceste, ktor├║ prekonali knihy od rukopisov, cez prvotla─Źe a┼ż po tla─Źen├ę knihy. Tri unik├ítne k├║sky zo zbierok videli na vlastn├ę o─Źi. ─îakali ich aj z├íbavn├ę aktivity - pr├íca s textom, vyh─żad├ívanie inform├íci├ş o oravsk├Żch liter├ítoch, ma─żovanie inici├ílok mien a pe─Źiatkovanie.


Pobyt pre ├║spe┼ín├Żch - Liptovsk├í Tepl├í - 25. 5. - 26. 5. 2017Neoby─Źajn├ę stretnutia s literat├║rou - beseda so spisovate─żom ─Żubo┼íom Bohunick├Żm

1. A, 3. A - 26. 5. 2017V piatok 26. 5. 2017 sa ┼żiaci I.A a III.A z├║─Źastnili besedy v Okresnej kni┼żnici A. Habov┼ítiaka so spisovate─żom ─Żubo┼íom Bohunick├Żm. Spisovate─ż porozpr├íval z├í┼żitky zo svojho spisovate─żsk├ęho i s├║kromn├ęho ┼żivota. ┼Żiaci ho prekvapili kr├ítkym programom, v ktorom zhudobnili dej jeho knihy O stra┼íiakovi Fe┼í├íkovi, a podarovali vlastnoru─Źne zhotoven├ę leporelo s obr├ízkami jeho kni┼żn├Żch hrdinov. ─Äakujeme za pekn├ę podujatie organizovan├ę knihovn├ş─Źkou A. Javorkovou.


Vyhodnotenie a odovzd├ívanie diplomov - Matematick├Ż klokan 2017 - 26. 5. 2017Beseda o Orave a M. Kuku─Ź├şnovi s p. M. Kazim├şrovou a p. R. Ve─Źerekom - 4.A, 4.B, 4.C

25. 5. 2017Spozn├ívame Po─żsko - Krakov, Osvien─Źim - 9. ro─Źn├şk - 19. 5. 2017Majstrovstv├í Stredoslovenskej atletickej oblasti - dorast, star┼íie ┼żiactvo - 13. 5. 2017D┼ła 13. m├íja 2017 sa na┼íi atl├ęti z├║─Źastnili majstrovstiev jednotlivcov Stredoslovenskej atletickej oblasti, ktor├ę sa konali v Banskej Bystrici. V  kateg├│rii star┼íie ┼żiactvo a dorast bola  na┼ía v├Żprava v skromnom zlo┼żen├ş 4 pretek├írov, ale aj napriek tomu z├şskala 6 medail├ş.

Nikola Ganob─Ź├şkov├í v kateg├│rii dorasteniek dve: zlat├║ v hode diskom a bronzov├║ v hode kladivom. Ostatn├ş pretek├íri v kateg├│rii star┼íieho ┼żiactva po jednej: Simona Ker┼ík├ęnyiov├í zlat├║ v hode kladivom, Lea Jur├íkov├í strieborn├║ v hode o┼ítepom a v hode kladivom, Denis Babic strieborn├║ v hode kladivom. Te┼í├şme sa zo skvel├Żch ├║spechov a dr┼ż├şme palce v ─Ćal┼íom tr├ęningu aj v s├║┼ąa┼żiach.


Na bicykli bezpe─Źne - okresn├ę kolo - 1. miesto - 12. 5. 2017Dejiskom s├║┼ąa┼że Na bicykli bezpe─Źne 2017 bolo d┼ła 12. m├íja 2017 Detsk├ę dopravn├ę ihrisko v are├íli Z┼á Petra ┼ákrab├íka. S├║┼ąa┼żilo 8 zmie┼ían├Żch dru┼żstiev. S├║┼ąa┼ż pozost├ívala z troch discipl├şn: vedomostn├ęho testu, jazdy zru─Źnosti a jazdy na dopravnom ihrisku pod─ża pravidiel cestnej prem├ívky. Na┼íe dru┼żstvo v zlo┼żen├ş Dalibor Havko, Lucia Kup─Źul├íkov├í, Fabi├ín ┼á├ílka a Veronika U┼żekov├í zv├ş┼ąazilo a bude reprezentova┼ą okres Doln├Ż Kub├şn v krajskom kole. Blaho┼żel├íme.


Beseda s pr├şslu┼ín├şkom pol├şcie npor. Mgr. F. Mari┼ł├íkom - 1. A, 1. D - 11. 5. 201711. 5. 2017 sa ┼żiaci 1. A a 1. D triedy z├║─Źastnili besedy s pr├şslu┼ín├şkom pol├şcie npor. Mgr. Franti┼íkom Mari┼ł├íkom. Ve─żmi p├║tavou a veku primeranou formou ┼żiakom pribl├ş┼żil pr├ícu pol├şcie. Najv├Ą─Ź┼í├ş z├íujem, okrem zvedav├Żch ot├ízok, bol o praktick├ę uk├í┼żky pom├┤cok, ktor├ę pou┼ż├şva policajt. Ve─żmi pekne ─Ćakujeme za zauj├şmav├ę inform├ície. S─żubujeme, ┼że si ich zapam├Ąt├íme a ke─Ć bude treba, tak si na ne aj spomenieme.  


Pozorovanie ┼żivota termov├şziou, Beseda o n├íu─Źnom chodn├şku - 1. C, 2. A

10. a 11. 5. 2017V d┼łoch 10. a 11. 5. 2017 deti z 1. C a 2. A triedy za┼żili dve zauj├şmav├ę akcie. V stredu 10. 5. 2017 to bola aktivita na t├ęmu Rastliny a ┼żivo─Ź├şchy ÔÇô pozorovanie ich ┼żivota pomocou termov├şzie. Aktivitu uskuto─Źnil p. Briestensk├Ż. Vo ┼ítvrtok 11. 5. 2017 zase beseda o n├íu─Źnom chodn├şku ÔÇô P├írnick├ę jazer├í - spojen├í s videoprojekciou. Besedu uskuto─Źnila p. Pr├şlepkov├í.


Vy─Źistime si svoje mesto - 10. 5. 2017Po cvi─Źen├ş nasledovala ─Ćal┼íia pekn├í akcia, ktor├║ sme mali ma┼ą pri pr├şle┼żitosti D┼ła Zeme, ale vzh─żadom na nepriazniv├ę po─Źasie sme ju odlo┼żili. ┼Żiaci po rozohriat├ş pri cvi─Źen├ş zobrali vrecia a rukavice a i┼íli ─Źisti┼ą na┼íe mesto. Tak sme urobili v jeden de┼ł nie─Źo pre svoje zdravie aj pre na┼íe okolie.


Pozrite si o tom zauj├şmav├║ report├í┼ż TVDK - ┼Żiaci Z┼á M. Kuku─Ź├şna skr├í┼ílili na┼íe mesto.


Svetov├Ż de┼ł pohybu - pohybom ku zdraviu - II. stupe┼ł - 10. 5. 201710. m├íj zaradila Svetov├í zdravotn├şcka organiz├ícia (WHO) do svojho kalend├íra ako nov├Ż svetov├Ż de┼ł pod n├ízvom Pohybom k zdraviu. Pohyb je najlacnej┼í├ş a najjednoduch┼í├ş prevent├şvny prostriedok na zachovanie zdravia. Aj na Z├íkladnej ┼íkole Martina Kuku─Ź├şna s├║hlas├şme s touto my┼ílienkou. Na na┼íej ┼íkole funguj├║ ┼íportov├ę triedy a mnoho ┼żiakov pravidelne ┼íportuje, ale chceli sme si by┼ą ist├ş, ┼że v si tento de┼ł naozaj ka┼żd├Ż ┼żiak na┼íej ┼íkoly aspo┼ł chv├ş─żu zacvi─Ź├ş. Preto sme sa rozhodli zorganizova┼ą spolo─Źn├║ akciu a zacvi─Źi┼ą si so ┼żiakmi druh├ęho stup┼ła na┼íej ┼íkoly v┼íetci naraz na ihrisku. Telocvik├íri pripravili  zostavu jednoduch├Żch cvikov, ktor├ę   ┼żiaci v pohode zvl├ídli. Niektor├Żm sa to tak zap├í─Źilo, ┼że si ju precvi─Źili dvakr├ít.


Svetov├Ż de┼ł pohybu - pohybom ku zdraviu - I. stupe┼ł - 10. 5. 2017Pohybom ku zdraviu! S t├Żmto heslom sme str├ívili 10. m├íj - Svetov├Ż de┼ł pohybu. Mal├ş ─Źi ve─żk├ş, ┼żiaci, rodi─Źia aj u─Źitelia si s rados┼ąou  presk├íkali a prebehli  pripraven├║ dr├íhu pred vstupom do ┼íkoly. Dobre naladen├ş a rozcvi─Źen├ş sme mohli za─Źa┼ą pracovn├Ż de┼ł. Doprajme si tak├Żchto dn├ş ─Źo najviac!


Projekt Arwancovo bez predsudkov - 9. 5. 2017, 18. 5. 2017, j├║n 2017Poslanci ┼żiackeho parlamentu na┼íej ┼íkoly sa zapojili do projektu ARWANCOVO BEZ PREDSUDKOV, v ktorom ide o vytvorenie fikt├şvneho meste─Źka zlo┼żen├ęho z obyvate─żov Kuku─Ź├şnova, Amosova, Mat├║┼íkova a ┼ákrab├íkova. Mlad├ş ─żudia bud├║ v tomto projekte poukazova┼ą na poru┼íovanie ─żudsk├Żch pr├ív, stan├║ sa z nich novin├íri, projektanti a bud├║ sa navz├íjom spozn├íva┼ą na workshopoch. V utorok 9. 5. 2017 sa stretli na aktivit├ích pod n├ízvom "Budujeme Arwancovo", kde z├şskali preukaz ob─Źana Arwancova, vz├íjomne sa spoznali a stanovili si pravidl├í, ktor├ę chc├║, aby platili v ich novovzniknutom meste.

─Äal┼íie stretnutie prebehlo 18. 5. 2017, workshop bol zameran├Ż na ochranu ─żudsk├Żch pr├ív a slob├┤d. Jednotliv├ę aktivity (─Żudsk├ę bingo, Pr├íca s inform├íciami, Medi├ílna komunik├ícia) pripravil lektor p. Martin S├Żkora z organiz├ície Amnesty International.

Za─Źiatkom j├║na na┼íi ├┤smaci na hodin├ích OBN v na┼íej kni┼żnici vyrobili tri nov├ę klipy na t├ęmy - KYBER┼áIKANOVANIE, DISKRIMIN├üCIA a NEHEJTUJ.


Medzin├írodn├ę atletick├ę hry - Hodon├şn - 6. 5. 2017D┼ła 6. m├íja 2017 sa dve ┼żia─Źky 9. ro─Źn├şka na┼íej ┼íkoly z├║─Źastnili Medzin├írodn├Żch atletick├Żch hier v Hodon├şne a skvelo reprezentovali nielen na┼íu ┼íkolu, ale aj Slovensko. Priniesli 3 medaily:

Nikola Ganob─Ź├şkov├í z├şskala zlat├║ v hode diskom a strieborn├║ v hode kladivom a Simona Kere┼ík├ęnyiov├í, ktor├í pretekala so star┼í├şmi konkurentkami z├şskala bronzov├║ medailu. Gratulujeme!


Dejepis v ─îaplovi─Źovej kni┼żnici - Stretnutie s Tiborom Spitzom, ktor├Ż pre┼żil

ako chlapec holokaust - prednáška a debata - 9. C - 5. 5. 2017Na┼íi deviataci sa v obdob├ş, ke─Ć si pripom├şname 72. v├Żro─Źie ukon─Źenia druhej svetovej vojny, stretli s v├Żnimo─Źn├Żm ─Źlovekom. Je n├şm TIBOR SPITZ, ktor├Ż sa ako 12 ro─Źn├Ż ┼żidovsk├Ż chlapec ukr├Żval v Sr┼łacom a potom v okolit├Żch lesoch so svojou rodinou pred nacistami. S├║─Źas┼ąou jeho p├║tav├ęho rozpr├ívania bola aj prezent├ícia, ktor├í obsahovala nielen s├║kromn├ę fotografie a historick├ę fakty ale tie┼ż uk├í┼żky jeho umeleckej tvorby, v ktorej sa venuje problematike vojny a holokaustu.


Celoslovensk├í spev├ícka s├║┼ąa┼ż DILONGSTAR - Trsten├í - 5. 5. 20175. m├íja 2017 sa p. u─Źite─ż Michal ┼ánapko so ┼żia─Źkami Lenkou Ratulovskou (5. A), Petrou ┼ákulcovou a Anetou Z├íchelovou (obe 5. B) z├║─Źastnili celoslovenskej spev├íckej s├║┼ąa┼że DILONGSTAR v Trstenej. Na┼íe diev─Źat├í boli zaraden├ę do II. kateg├│rie s├│lo a II. kateg├│rie duet. V silnej celoslovenskej konkurencii sa ┼żia─Źky Petra ┼ákulcov├í a Aneta Z├íchelov├í so svojim duetom neumiestnili, ale Lenku Ratulovsk├║ posunula odborn├í porota medzi ┼ítyroch najlep┼í├şch spev├íkov a nakoniec vybojovala v tejto celo┼ít├ítnej spev├íckej s├║┼ąa┼żi prv├ę miesto.


De┼ł otvoren├Żch dver├ş u hasi─Źov - 1. A, 1. C, 2. A, 3. C - 5. 5. 2017Po─Źas D┼ła otvoren├Żch dver├ş hasi─Źi v Dolnom Kub├şne v zauj├şmavom rozpr├ívan├ş a n├ízorn├Żch uk├í┼żkach de┼ąom pribl├ş┼żili svoju pr├ícu aj techniku, s ktorou pracuj├║. Povolanie, v ktorom nasadzuj├║ ─Źasto aj svoje ┼żivoty, si v├í┼żime a ┼żel├íme im ─Źo najmenej  ┼ąa┼żk├Żch z├ísahov!


Okresn├ę kolo mlad├Żch z├íchran├írov civilnej ochrany - 3. miesto - 5. 5. 2017D┼ła 5. m├íja 2017 sa dru┼żstvo ┼żiakov na┼íej ┼íkoly v zlo┼żen├ş Katar├şna Sedliakov├í, Lea Jur├íkov├í, Adam Adamec a Michal Kurhajec z├║─Źastnilo na s├║┼ąa┼żi mlad├Żch z├íchran├írov v Malatinej. Predviedli skvel├║ stre─żbu, nap├şsali testy, o┼íetrili pop├íleninu aj pou┼żili improvizovan├ę prostriedky na ochranu v nebezpe─Źn├Żch situ├íci├ích, orientovali sa pod─ża mapy a splnili ─Ćal┼íie ├║lohy, ─Ź├şm si vybojovali 3. miesto.


├Üzemn├ę kolo s├║┼ąa┼że Dru┼żstiev mlad├Żch zdravotn├şkov - 4. miesto - 4. 5. 2017Na┼íe dru┼żstvo v zlo┼żen├ş Sedliakov├í Katar├şna, Bedn├írov├í Vikt├│ria, ┼átriflerov├í So┼ła, ┼Ż├í─Źikov├í Dominika a Bedn├írov├í Alexandra sa umiestnilo na kr├ísnom 4. mieste z 20 z├║─Źastnen├Żch dru┼żstiev v na┼íej kateg├│rii.


Dejepis v dolnokub├şnskej kni┼żnici - Nezn├ími hrdinovia - 9. C - 3. 5. 2017... prehliadka klipov a aktivity o americk├Żch letcoch, ktor├ş prist├íli na Slovensku po─Źas druhej svetovej vojny a stretli sa s oby─Źajn├Żmi ─żu─Ćmi, ktor├ş im pom├íhali a ukr├Żvali ich i napriek tomu, ┼że v┼íade bol kopec Nemcov, ktor├ş nev├íhali strie─ża┼ą...


Tr├ęning jazdy na bicykli - dopravn├ę ihrisko na Brezovci, ┼Żihadielko - 4. A - 3. 5. 2017Stavanie "mája" - 2. 5. 2017V utorok 2. 5. 2017 pred na┼íou ┼íkolou vyr├ístol "m├íj". A komu patr├ş? No predsa v┼íetk├Żm pekn├Żm diev─Źat├ím! Tento slovensk├Ż ─żudov├Ż zvyk sme si pripomenuli vesel├Żmi pesni─Źkami doprev├ídzan├Żmi hudobn├Żmi n├ístrojmi a tancom v krojoch. Ver├şme, ┼że chlapci na n├ís nezabudn├║ ani o rok.


Majstrovstv├í Stredoslovenskej atletickej oblasti - dorastenky, mlad┼íie ┼żia─Źky - 1. 5. 2017  D┼ła 1. 5. 2017 sa konalo 2. kolo s├║┼ąa┼że dru┼żstiev mlad┼íieho ┼żiactva a dorastu, kde na┼íe ┼żia─Źky znova podali skvel├ę v├Żkony a zlep┼íili svoje osobn├ę rekordy.

  Diev─Źat├ím sa podarilo z├şska┼ą 2. miesto v ┼ítafete 4x60 m kde ich delili od v├ş┼ąazstva len stotiny. ┼átafeta mala zlo┼żenie: Lea Jur├íkov├í, Eli┼íka ─îill├şkov├í, Vanesa Jurenov├í a Ema Smolkov├í.

  Lea Jur├íkov├í podala skvel├Ż v├Żkon (54,30 m) v hode kriketkou a suver├ęnne vyhrala. V behu cez prek├í┼żky obsadila 4. miesto.

  Ema okrem ┼ítafety vybojovala e┼íte dve umiestnenia a to 2. miesto v behu na 60 m, kde mala ve─żmi po─Źetn├║ konkurenciu a v skoku do dia─żky zlep┼íila svoj v├Żkon na 481 cm, ─Źo jej zabezpe─Źilo 3. miesto.

  Skvele n├ís reprezentovali aj diev─Źat├í v ch├┤dzi. Nina Nuttov├í sa umiestnila na 3. mieste a Alexandra Bako┼íov├í na 5. mieste. Bodovali aj Petra ┼ákulcov├í vo vrhu gu─żou, kde pretekala mimo svojej kateg├│rie a Romana ┼átajerov├í v skoku do dia─żky.


  M├┤┼żete si pre─Ź├şta┼ą aj ako sa darilo ┼íportovcom v 1. kole - mlad┼íie ┼żia─Źky a dorastenky 22. 4. 2017, star┼íie ┼żiactvo a pr├şpravka 29. 4. 2017.


Finan─Źn├í gramotnos┼ą s Kozmixom - 4. A┼Żiaci 4. A sa zapojili do projektu Finan─Źn├í gramotnos┼ą s Kozmixom. Po─Źas dvoch mesiacov plnili r├┤zne ├║lohy na matematike, v slovenskom a anglickom jazyku, za ktor├ę dost├ívali fikt├şvne peniaze. Za ne si nakupovali budovy a stavali vlastn├ę meste─Źko.


Beseda - ┼Żivot det├ş v Afrike - 2. D, 3. A - 26. 4. 2017V stredu  26. 4. 2017 sa ┼żiaci 2. D a 3. A z├║─Źastnili besedy s pani L. Kubisovou, ktor├í  s charitat├şvnym z├ímerom nav┼ít├şvila Afriku. Ve─żmi pekne ─Ćakujeme za zauj├şmav├ę a p├║tav├ę  rozpr├ívanie a prezent├íciu  zo svojich z├í┼żitkov o ┼żivote africk├Żch det├ş.


Ocenenie vo v├Żtvarnej s├║┼ąa┼żi - Vikt├│ria Me┼íkov├í - 3. AViktorka Me┼íkov├í z 3. A triedy z├şskala ocenenie v celoslovenskej v├Żtvarnej s├║┼ąa┼żi "V┼íetko najlep┼íie p├ín Janovic". Ocenenia boli odovzd├ívan├ę na v├Żstave pr├íc v Pie┼í┼ąanoch, pri pr├şle┼żitosti spisovate─żovho ┼żivotn├ęho jubilea. Viktorke ─Ćakujeme za reprezent├íciu a ┼żel├íme mnoho ─Ćal┼í├şch v├Żtvarn├Żch ├║spechov!  


─î├ştame s Osmijankom - 13. ro─Źn├şk - 1. AV tomto ┼íkolskom roku sa ┼żiaci I. A triedy v r├ímci rozv├şjania ─Źitate─żskej gramotnosti zapojili  do celoslovenskej ─Źitate─żskej s├║┼ąa┼że ÔÇ×─î├ştame s OsmijankomÔÇť. S├║┼ąa┼ż prebiehala v spolupr├íci s pani A. Javorkovou z Okresnej kni┼żnice A. Habov┼ítiaka.  Po─Źas nieko─żk├Żch mesiacov sme spolo─Źne vypracov├ívali 8 Osmijankov├Żch ├║loh. Pri ka┼żdej ├║lohe prv├íci ukazovali svoju ┼íikovnos┼ą a fant├íziu. V┼íetky pr├íce poputuj├║ v bal├şku k Osmijankovi do Bratislavy. Ver├şme, ┼że sa mu bud├║ p├í─Źi┼ą. Dr┼żte n├ím palce!


De┼ł Zeme - aktivity pre 1. stupe┼ł - 21. 4. 2017V piatok 21. 4. 2017 sa uskuto─Źnili sprievodn├ę aktivity ku D┼łu Zeme. Jednou z nich bola aj prezent├ícia v u─Źebni fyziky a vyhodnotenie prebiehaj├║cej s├║┼ąa┼że v zbere hlin├şkov├ęho odpadu ALINO. ┼Żiaci si pripomenuli, ak├í je na┼ía plan├ęta kr├ísna a rozmanit├í a pre─Źo je d├┤le┼żit├ę sa o ┼łu stara┼ą!


Projekt Alino - vyhodnotenie - 21. 4. 2017O tom, ako deti k┼Ľmia n├ív┼ítevn├şka z inej galaxie hlin├şkov├Żmi halu┼íkami, gu─żkami a pag├í─Źikmi, si m├┤┼żete pre─Ź├şta┼ą TU.


Beseda s po─żovn├şkom Marekom Melekom - 2. D - 21. 4. 2017Z├ípis do 1. ro─Źn├şka - 19. 4. a 20. 4. 2017M├║zeum holokaustu v Seredi - dejepis v expoz├şcii a predn├í┼íka na t├ęmu

"Deti a holokaust" - 8. C, 9. C - 11. 4. 2017Návšteva predškolákov z V. a VII. MŠ - 4. 4. a 5. 4. 2017V utorok 4. 4. a vstredu 5. 4. 2017 zav├ştali medzi prv├í─Źikov pred┼íkol├íci z V. a VII. M┼á, aby sa pred z├ípisom bli┼ż┼íie obozn├ímili s priestormi na┼íej ┼íkoly a pozreli svojich star┼í├şch kamar├ítov ako sa im dar├ş v u─Źen├ş. Svoju ┼íikovnos┼ą uk├ízali spolo─Źn├Żm recitovan├şm a spievan├şm. Rozl├║─Źili sme sa vo veselej n├ílade. Te┼í├şme sa na ─Ćal┼íie stretnutia.


Sl├ívik Slovenska - ┼íkolsk├ę kolo - 4. 4. 2017D┼ła 4. 4. 2017 sa v na┼íej ┼íkole uskuto─Źnilo ┼íkolsk├ę kolo ob─ż├║benej spev├íckej s├║┼ąa┼że Sl├ívik Slovenska. Ide o s├║┼ąa┼ż v speve ─żudov├Żch piesn├ş. S├║┼ąa┼żilo sa v dvoch kateg├│ri├ích. Prv├║ kateg├│riu tvorili ┼żiaci 1. - 3. ro─Źn├şka, druh├║ kateg├│riu ┼żiaci 4. - 6. ro─Źn├şka. Celkovo sa s├║┼ąa┼że z├║─Źastnilo 25 det├ş. V 1. kateg├│rii postupuje na okresn├ę kolo Tamara ─îerve┼łov├í /┼żia─Źka 3. ro─Źn├şka/, 2. miesto patr├ş Samkovi Jan─Źekovi /3. ro─Źn├şk/, 3. miesto si vybojovala Diana B├şrov├í /2.ro─Źn├şk/. V 2. kateg├│rii bude na┼íu ┼íkolu reprezentova┼ą Lenka Ratulovsk├í /5. ro─Źn├şk/, 2. miesto patr├ş Adamovi Michalicovi /5. ro─Źn├şk/, 3. prie─Źka patr├ş Dominike Pa┼ż├ştkovej /6. ro─Źn├şk/. ├Üspe┼ín├Żm "sl├ívikom" blaho┼żel├íme a ┼żel├íme ve─ża ├║spechov pri reprezent├ícii ┼íkoly.


Kurz kor─Źu─żovania - 1. A, 2. B, 3. A - janu├ír a┼ż marec 2017V priebehu mesiacov janu├ír a┼ż marec sa ┼żiaci 1. stup┼ła z├║─Źast┼łovali kor─Źuliarskeho v├Żcviku pod veden├şm tr├ęnerov Tom├í┼ía Lupt├íka a Mareka Hubu. ┼Żiaci sa zdokonalili v technike kor─Źu─żovania, nau─Źili sa navz├íjom si pom├íha┼ą a veri┼ą si, za┼żili hodiny pln├ę zdrav├ęho pohybu. Te┼í├şme sa na bud├║ci ┼íkolsk├Ż rok!


P├ílenie Moreny - 1. a 3. ro─Źn├şk so VII. M┼á - 30. 3. 2017Vo ┼ítvrtok 30. 3. 2017 sa ┼żiaci 1. a 3. ro─Źn├şka v spolupr├íci so VII. M┼á rozl├║─Źili so zimou pekn├Żm ─żudov├Żm zvykom "p├ílen├şm Moreny".


V─Źelie kr├í─żovstvo - z├í┼żitkov├ę u─Źenie - 2. B - 29. 3. 2017P├║tav├║ a z├írove┼ł pou─Źn├║ besedu o v─Źelom kr├í─żovstve za┼żili ┼żiaci s man┼żelmi Kub├í┼łovcami  z P├írnice. Spozn├ívali ┼żivot v─Źiel, v─Źeliu kr├í─żovn├║, robotnice i tr├║dov.


Poznávacia exkurzia - Bratislava - 6. A, 6. D - 28. 3. 2017De┼ł otvoren├Żch dver├ş - 28. 3. 2017Jarn├í cena vo vrhu gu─żou - 23 . 3. 2017EKO hra─Źka - 1. stupe┼ł - marec 2017V mesiaci marec ┼żiaci prv├ęho stup┼ła uk├ízali svoju kreativitu pri pr├íci s odpadov├Żm materi├ílom. N├ídhern├ę ekohra─Źky zdobia chodbu 1. stup┼ła. Srde─Źne poz├Żvame v┼íetk├Żch na prehliadku. ─Äakujeme de┼ąom a pedag├│gom za zanietenos┼ą pri pr├íci.


Hviezdoslavov Kub├şn - I. kateg├│ria - ┼íkolsk├ę kolo - 20. 3. 2017Matematick├Ż klokan - Klokanko (1.-4. ro─Źn├şk), ┼ákol├ík (5.-6. ro─Źn├şk) - 20. 3. 2017Dejepis v expoz├şcii ┼żidovskej kult├║ry v MsKS - 9. C - 15. 3. 2017

Trag├ędia dolnokub├şnskych ┼Żidov s PhDr. Alb├şnou P├ínikovouZ├í┼żitkov├ę vyu─Źovanie v Oravskej kni┼żnici - Marec - mesiac knihy - 2. B - 13. 3. 2017Beseda s v─Źel├írom p. Jaroslavom Plichtom - 2. D - 10. 3. 2017XX. rodi─Źovsk├í z├íbava - 17. 2. 2017Tvoriv├ę dielne - v├Żroba keramiky na hrn─Źiarskom kruhu - 4. B - 10. 2. 2017Koc├║r v ─Źi┼żm├ích - Bansk├í Bystrica - 5. ro─Źn├şk - 2. 2. 2017Na sc├ęne ┼át├ítnej opery v Banskej Bystrici mohli ┼żiaci 5. ro─Źn├şka sledova┼ą fantazijn├║ podobu pr├şbehu rozpr├ívky Koc├║r v ─Źi┼żm├ích. O─Źarili ich jedine─Źn├ę ve─żkolep├ę kost├Żmy, ┼żiv├Ż orchester, spev, ale aj v├Żprava,

v ktorej boli  interakt├şvne vtiahnut├ş do deja. ─Äakujeme za skvel├Ż umeleck├Ż z├í┼żitok.


Nav┼ít├şvil n├ís snehuliak OlafVII. ┼żiacky ples - 27. 1. 2017Florbal ┼żiakov Z┼á - okresn├ę kolo - chlapci - 1. miesto - 12. 1. 2017U─Ź├şme sa pom├íha┼ą - odovzdanie v├Ż┼ąa┼żku z viano─Źn├ęho baz├íra - 12. 1. 2017Tesne pred viano─Źn├Żmi pr├ízdninami sa v priestoroch na┼íej ┼íkoly konal ─Ćal┼í├ş viano─Źn├Ż baz├ír. Vyzbieran├║ sumu 136,- ÔéČ spolu s darovac├şm listom odovzdali z├ístupcovia ┼żiackeho parlamentu 12. 1. 2016 DETSK├ëMU ODDELENIU na┼íej nemocnice.


Fa┼íiangy, Tur├şce ... - Oravsk├í kni┼żnica - 2. B - 9. 1. 2017Fa┼íiangy sa za─Źali aj v 2. B triede. Na netradi─Źnej hodine v Oravskej kni┼żnici A. Habov┼ítiaka pani Mirka Kazim├şrov├í de┼ąom pribl├ş┼żila star├ę zvyky a trad├şcie, ┼żiaci s├║┼ąa┼żili, ─Ź├ştali a spievali ─żudov├ę piesne.


Dok├í┼ż, ─Źo vydr┼ż├ş┼í! - Kor─Źulka - 4. ro─Źn├şk - 23. 12. 2016┼Żiaci 4.A, 4.B a 4.C triedy sa pravidelne ka┼żd├Ż t├Ż┼żde┼ł z├║─Źast┼łovali kor─Źuliarskeho v├Żcviku po─Źas cel├Żch 3 mesiacov. Vyvrcholilo to 23. 12. 2016, kedy p.u─Źite─żka Zvadov├í spolu s tr├ęnermi "KOR─îULKY" Marekom a Tom├í┼íom zorganizovali vytrvalostn├║ s├║┼ąa┼ż "Dok├í┼ż, ─Źo vydr┼ż├ş┼í!". Z├║─Źastnilo sa jej 32 ┼żiakov. Medzi naj├║spe┼ínej┼í├şch patrili Zuzka Kumov├í, Vaneska D├║hov├í, Bianka Lackov├í. Zvl├í┼ítnu kateg├│riu tvorili hokejov├ę n├ídeje - Samo a Oliver Hojo a J├ín Katreniak. ┼Żiaci si vysk├║┼íali svoje sily a dok├ízali, ┼że v zdravom tele je zdrav├Ż duch. Aj takto sa daj├║ tr├ívi┼ą viano─Źn├ę pr├ízdniny. V┼íetko najlep┼íie v roku 2017!  


Za chlebom do sveta - dejepis vo Florinovom dome - 9. C - 22. 12. 2016Viano─Źn├í akad├ęmia - Plavba viano─Źnou Eur├│pou - 14. 12. 2016┼ákolsk├ę majstrovstv├í SR vo vyb├şjanej najmlad┼í├şch ┼żiakov Z┼á - Trnava - 13.12. a 14.12.2016V mesiacoch okt├│ber  -  december sa 17 ┼żiakov z 1. stup┼ła  venovalo intenz├şvnej pr├şprave na s├║┼ąa┼ż vo vyb├şjanej najmlad┼í├şch ┼żiakov. Na Okresnom kole, ktor├ę sa konalo 16.11.2016 v ┼Ża┼íkove sme z├şskali 1. miesto. ─Äalej nasledovala region├ílna s├║┼ąa┼ż 1.12.2016. Porazili sme okres Tvrdo┼í├şn a na┼íi ┼żiaci post├║pili do Krajsk├ęho kola, ktor├ę sa konalo v Martine  6.12.2016. V ka┼żdom z├ípase porazili s├║pera a ich cesta smerovala do Trnavy na Majstrovstv├í Slovenska (13. ÔÇô 14.12.2016). Z 8 krajov sme sa po ve─żmi n├íro─Źn├Żch z├ípasoch umiestnili na kr├ísnom 5. mieste. Celkovo sa do s├║┼ąa┼że vo vyb├şjanej mlad┼í├şch ┼żiakov zapojilo 602 ┼ík├┤l z cel├ęho Slovenska.


Lucia - ─żudov├ę zvyky a trad├şcie - 12. 12. 2016V predve─Źer Lucie chodili po na┼íej ┼íkole biele Lucky, aby husac├şmi kr├şdlami povymetali v┼íetky k├║ty tried, chodieb, telocvi─Źne, ale aj riadite─żne a z├ístupcovne, ─Ź├şm symbolicky vyh├í┼łali zlo a chorobu. V duchu dobr├Żch trad├şci├ş cesnakom ochr├ínili v┼íetk├Żch pred chorobami a zl├Żmi silami.

T├Żmto sp├┤sobom sme si na na┼íej ┼íkole  pripomenuli ─żudov├ę zvyky a trad├şcie predviano─Źn├ęho obdobia.  


Pytagori├ída - ┼íkolsk├ę kolo - 3. a 4. ro─Źn├şk - 7. 12. 2016Mikul├í┼í pre deti zo ┼ápeci├ílnej z├íkladnej ┼íkoly v Dolnom Kub├şne - 7. 12. 2016MIKUL├ü┼á, MIKUL├ü┼á, PO─Ä U┼Ż MEDZI N├üS, CHCEME TI UK├üZA┼Ą PROGRAM N├ü┼á. TE┼á├ŹME SA NA DAR─îEKY, KTOR├ë PRE N├üS PRIN├ü┼áA┼á.

T├Żmito slovami sa oz├Żvala Kni┼żnica Antona Habov┼ítiaka v Dolnom Kub├şne 7. novembra 2016.

V tento de┼ł sa tu konalo stretnutie Mikul├í┼ía  a  det├ş zo ┼ápeci├ílnej z├íkladnej ┼íkoly pre telesne postihnut├Żch v Dolnom Kub├şne.  ┼Żiaci zo Z┼á M. Kuku─Ź├şna sem ÔÇ×priviedliÔÇť Mikul├í┼ía aj s jeho pomocn├şkmi anjelikmi a pripravili pre ostatn├Żch n├ív┼ítevn├şkov aj kr├ítky kult├║rny program. Po ich vyst├║pen├ş  sa so svojimi ─Ź├şslami predstavili aj deti a ┼żiaci s ur─Źit├Żmi handicapmi a Mikul├í┼íovi s dru┼żinou uk├ízali, ─Źo v┼íetko dok├í┼żu. Spievali, tancovali, recitovali a v┼íetko predv├ídzali v skvelej atmosf├ęre. Pritom im pom├íhali aj ich pedag├│govia. Za odmenu dal Mikul├í┼í ka┼żd├ęmu sladk├Ż bal├ş─Źek, z ktor├ęho mali ve─żk├║ rados┼ą.  Deti ho potom vyprevadili hlasn├Żm pozdravom a so ┼żelan├şm ┼í┼ąastnej cesty.


Vitaj Mikuláš! - 6. 12. 2016Cel├ę Slovensko ─Ź├şta de┼ąom - 1. A - 5. 12. 2016V├Żtvarn├í s├║┼ąa┼ż Ekoposter - 1. miesto - odovzd├ívanie cien - 2. 12. 2016Neziskov├í organiz├ícia Kvapka hodnotila a odovzd├ívala ocenenia v├ş┼ąazom celoslovenskej v├Żtvarnej s├║┼ąa┼że Ekoposter u┼ż po ┼ítvrt├Żkr├ít. Cie─żom s├║┼ąa┼że je podnieti┼ą ┼żiakov, aby konali a mysleli ekologicky. Kolekt├şv na┼íich ┼żiakov vytvoril plag├ít s n├ízvom Chr├í┼łte pr├şrodu a zvierat├í a netrpezlivo sme o─Źak├ívali reakciu poroty. A v├Żsledky nenechali na seba dlho ─Źaka┼ą. Pri┼íla pozv├ínka na sl├ívnostn├ę odovzd├ívanie cien a vyhlasovanie v├Żsledkov, na ktorom sme sa z├║─Źastnili 2.12. s ├║spe┼ín├Żmi autormi 5. C triedy (Nina Murga┼íov├í, Lea Dziewiczov├í, Ema Kloch├í┼łov├í, Kamil Kvas┼łovsk├Ż, Marek Vic├í┼ł, Lucia Chl├ídekov├í, Kl├íra Krakovsk├í). S nap├Ąt├şm sme o─Źak├ívali vyhl├ísenie jednotliv├Żch miest a nemohli sme uveri┼ą, sme prv├ş! Gratulujeme v├ş┼ąazom!


Rados┼ą z prv├ęho snehu - 5. C - 1. 12. 2016Okresn├ę kolo v stre─żbe zo vzduchovky - 24. 11. 2016D┼ła 24. 11. 2016 sa v na┼íej ┼íkole konalo OK v stre─żbe zo vzduchovky. V kateg├│rii mlad┼í├şch ┼żiakov n├ís reprezentoval Juraj Sagan, ktor├Ż obsadil 4. miesto, v kateg├│rii star┼í├şch ┼żiakov Jakub ┼áag├ít (4. miesto), Peter Ruml (5. miesto) a Barbara Kov├í─Źikov├í (11. miesto) ako dru┼żstvo z├şskali 2. miesto.


Beseda so spisovate─żkou Zuzanou ┼átelbaskou v Okr. kni┼żnici - 2.D, 3.D - 18. 11. 2016Vyhodnotenie zberu papiera - 18. 11. 2016Aj t├║to jese┼ł na┼ía ┼íkola zorganizovala zber papiera. Vyzbierali sme spolu 12 257 kg.

┼Żiaci 1. - 4. ro─Źn├şka vyzbierali 6 947 kg.

Medailov├ę poz├şcie:

1. miesto - 2. D

2. miesto - 2. C

3. miesto - 4. A

┼Żiaci 5. - 9. ro─Źn├şka vyzbierali 5 310 kg.

Medailov├ę poz├şcie:

1. miesto - 6. C

2. miesto - 8. C

3. miesto - 5. B

─Äakujeme, ┼że pom├íhate na┼íej pr├şrode.


─î├ştame s Osmijankom - 1. A - 18. 11. 2016V r├ímci rozv├şjania ─Źitate─żskej gramotnosti sa ┼żiaci z 1. A zapojili do celoslovenskej ─Źitate─żskej s├║┼ąa┼że "─î├ştame s Osmijankom". Tento rok n├ís Osmijanko spolu s tetou Alenkou Javorkovou z okresnej kni┼żnice zavedie do tajomnej z├íhrady. Te┼í├şme sa na objavovanie zauj├şmav├Żch i vesel├Żch pr├şbehov.


Sl├ívnostn├ę vyhodnotenie - Chutn├ę ma─żovanie - Bratislava - 16. 11. 2016D┼ła 16. 11. 2016 sme sa z├║─Źastnili sl├ívnostn├ęho odovzd├ívania cien v├ş┼ąazom s├║┼ąa┼żn├Żch aktiv├şt IV. ro─Źn├şka  t├Ż┼żd┼ła Hovorme o jedle, ktor├ę sa uskuto─Źnilo v priestoroch hotela Carlton v Bratislave, na ktor├ę sme boli pozvan├ş Slovenskou po─żnohospod├írskou a potravin├írskou komorou a Centrom rozvoja znalost├ş o potravin├ích. Najprv dovo─żte predstavi┼ą ocenen├ęho v├ş┼ąaza, ┼żiaka 5. C triedy Jakuba P├ínika. V r├ímci v├Żtvarnej s├║┼ąa┼że Chutn├ę ma─żovanie v dennej t├ęme Mlieko a mlie─Źne v├Żrobky od slovensk├Żch kravi─Źiek v konkurencii 1250 pr├íc sa odbornej porote p├í─Źila najviac pr├íca n├í┼ího ┼żiaka. Vypo─Źuli sme si pr├şhovor predsedu Slovenskej po─żnohospod├írskej a potravin├írskej komory Milana Seman─Ź├şka, taktie┼ż jednotliv├ę v├ş┼ąazn├ę liter├írne pr├íce ┼żiakov, pokochali sme sa v├Żstavou s├║┼ąa┼żn├Żch v├Żtvarn├Żch v├Żhern├Żch pr├íc. Z r├║k jednotliv├Żch ─Źlenov odbornej poroty si v┼íetci v├Żhercovia prebrali hodnotn├ę ceny a nakoniec sme prijali pozvanie na sl├ívnostn├║ recepciu.


Okresn├ę kolo vo vyb├şjanej - mlad┼í├ş ┼żiaci - ┼Ża┼íkov - 16. 11. 201616. 11. 2016 sa v Z┼á s M┼á ┼Ża┼íkov konalo okresn├ę kolo vo vyb├şjanej mlad┼í├şch ┼żiakov. Z├║─Źastnilo sa ho 5 ┼ík├┤l a na┼íi ┼żiaci skon─Źili na kr├ísnom 1. mieste.


Beseda - Dent├ílna hygiena - 1. ro─Źn├şk - 15. 11. 2016V utorok 15. 11. 2016 sa ┼żiaci 1. ro─Źn├şka z├║─Źastnili zdravotnov├Żchovnej besedy s pracovn├ş─Źkou Region├ílneho ├║radu verejn├ęho zdravotn├şctva p. Kratochv├şlovou na t├ęmu "Dent├ílna hygiena". Prv├íci si n├ízorne uk├ízali ako si osvoji┼ą spr├ívnu techniku ─Źistenia z├║bkov a tak predch├ídza┼ą zubn├ęmu kazu.


Beseda so spisovate─żom Valent├şnom ┼áef─Ź├şkom v Okr. kni┼żnici - 4.A, 4.B - 15. 11. 2016┼átafetov├Ż minimarat├│n - ┼żiaci 4. ro─Źn├şka - 9. 11. 2016┼Żiaci ┼ítvrt├ęho ro─Źn├şka si svoje sily vysk├║┼íali v ┼ítafetovom minimarat├│ne v telocvi─Źni Z┼á.  Dok├ízali, ┼że s├║ s├║dr┼żn├ş, vedia sa vz├íjomne podpori┼ą a spolupracova┼ą, behaj├║ dostato─Źne r├Żchlo a radi. Pohyb maj├║ jednoducho v krvi.

Podujatie sme po┼łali ako s├║─Źas┼ą prevencie proti obezite. V┼íetci sa sna┼żili vyda┼ą zo seba v┼íetko. Be┼żalo sa s ve─żkou vervou, ka┼żd├Ż sa c├ştil by┼ą v├ş┼ąazom. V priemere odbehol ka┼żd├Ż 600 metrov a spolu sme odbehli 4,2 km. Tu ne┼ílo o v├ş┼ąazstvo jednotlivca, alebo triedneho kolekt├şvu. Ka┼żd├Ż z ├║─Źastn├şkov urobil nie─Źo m├ílo pre svoje zdravie a o to pr├íve ┼ílo.


Jese┼ł v 2. B - november 2016Z├í┼żitkov├ę vyu─Źovanie v Oravskej gal├ęrii - 1. A - 2. 11. 2016V stredu 2. 11. 2016 sa ┼żiaci z 1. A z├║─Źastnili z├í┼żitkov├ęho vyu─Źovania v Oravskej gal├ęrii, ktor├ęho hlavn├Żm cie─żom, okrem estetick├ęho z├í┼żitku z v├Żstavy, je nau─Źi┼ą sa ÔÇ×─Ź├şta┼ą  obrazy". A ┼że sa to prv├í─Źikom darilo vid├şme na ich v├Żsledn├Żch obr├ízkoch zhotoven├Żch priamo v priestoroch gal├ęrie.


Za umelcami, poslancami a nakoniec do kozmu v Bratislave - 7. ro─Źn├şk - 27. 10. 2016Vyrez├ívanie tekv├şc - 26. 10. 2016Jesenn├ę pr├íce v ┼íkolskom sade - 4. C - 25. 10. 2016Spolo─Źn├ę ─Ź├ştanie rozpr├ívky - 24. 10. 2016Zauj├şmav├║ report├í┼ż n├íjdete aj v spravodajstve TVDK - ─î├ştame spolu na Z┼á M. Kuku─Ź├şna.


Jesenn├ę tvoriv├ę dielne - 1. B, 4. C - 19. 10. 2016D┼ła 19. 10. 2016 sa v priestoroch 1. B uskuto─Źnili u┼ż tradi─Źn├ę jesenn├ę tvoriv├ę dielne. Tento rok kreativite popustili uzdu ┼żiaci 1. B v spolupr├íci so ┼żiakmi 4. C. Pod veden├şm pani u─Źite─żky Lako┼ít├şkovej, pani z├ístupkyne Hor├íkovej a ochotn├Żch rodi─Źov deti vytvorili dekorat├şvne predmety, ven─Źeky z dielne bohatej ÔÇ×Pani JeseneÔÇť.


Hodina etickej v├Żchov v Oravskej gal├ęrii - 19. 10. 2016S rados┼ąou sme prijali ponuku programov Oravskej gal├ęrie s cie─żom obohati┼ą vyu─Źovanie etickej v├Żchovy.

A tak 19. okt├│bra 2016 ┼żiaci etickej v├Żchovy  5. a 9. ro─Źn├şka pri┼íli do ┼Żupn├ęho domu. Pozreli si v├Żstavu Petra Poll├íga a Petra Kr┼í├íka, ktor├║ im pribl├ş┼żil p├ín Milan Mudro┼ł. "Etik├íri" poc├ştili prepojenie vybran├Żch umeleck├Żch diel s vyu─Źovac├şm predmetom etickej v├Żchovy. Oslovila ich hlavne v├Żstava Petra Poll├íga, ktor├Ż vo svojich obrazoch komentuje pre┼żit├ę i odpozorovan├ę medzi─żudsk├ę vz┼ąahy, tematizuje rodinu, l├ísku a vz├íjomn├ę rodinn├ę v├Ązby.


Pasovanie prvákov - 18. 10. 2016Beseda s americk├Żmi sledge hokejistami - 14. 10. 2016Beseda s hokejistami Martinom Rewayom a Ivanom Hrickom - 13. 10. 2016Beseda s ilustr├ítorom ─Żuboslavom Pa─żom v Or. kni┼żnici - 2.B, 4.B - 12. 10. 2016Hodina ─Ź├ştania  v kni┼żnici - 2. B - 30. 9. 2016Po stop├ích SNP: Telg├írt - Nemeck├í - Kremni─Źka - B. Bystrica - 8.C, 9.C - 29. 9. 2016(Ne)oby─Źajn├ę stretnutia s literat├║rou (2016) - ─Źitate─żsk├í diel┼ła v 2.B - 28. 9. 2016Eur├│psky de┼ł jazykov - 26. 9. 2016Eur├│psky t├Ż┼żde┼ł mobility - s├║┼ąa┼ż v jazde zru─Źnosti na horsk├Żch bicykloch - 23.9.2016Otvorenie zrekon┼ítruovanej telocvi─Źne - 19. 9. 2016├Ü─Źelov├ę cvi─Źene - Kuzm├şnovo - 7. A, 7. B, 7. C, 7. D - 16. 9. 2016├Ü─Źelov├ę cvi─Źene - z Belezu cez Trniny - 9. A, 9. B, 9. C - 16. 9. 2016De┼ł obet├ş holokaustu a rasov├ęho n├ísilia s PhDr. A. P├ínikovou - 9.B, 9.C - 9. 9. 2016Pozrite si aj zauj├şmav├Ż pr├şspevok spravodajstva TVDK - Predn├í┼íka o ┼żidovsk├Żch sviatkoch, trad├şci├ích a zvykoch


Prv├Ż de┼ł v ┼íkole - na┼íi prv├íci - 5. 9. 2016