Oravský záchranný systém v akcii - 28. 10. 2020

V stredu 28.10.2020 podvečer sa v našej škole pracovalo aj takto... Veľká VĎAKA Oravskému záchrannému systému za obrovskú pomoc - bezplatné vydezinfikovanie všetkých priestorov našej školy aj školskej jedálne.

Úspech vo výtvarnej súťaži Namaľuj ľudového muzikanta - september 2020

V rámci 21. medzinárodného gajdošského festivalu Gajdovačka 2020 sa uskutočnila regionálna výtvarná súťaž Namaľuj ľudového muzikanta, v ktorej Tadeáško Kostroš z III.B sa umiestnil na 2. mieste v I. kategórii.Srdečne blahoželáme a ďakujeme za úspešnú reprezentáciu školy!

Atleické súťaže - jeseň 2020

Nakoľko na jar prišla karanténa a atletické súťaže (tak ako aj ostatné športové aktivity) dostali červenú, presunuli sa na koniec leta a jeseň. Preto naši atléti dobrovoľne trénovali cez leto a posledné dva mesiace trávia takmer každý víkend na pretekoch. Absolvovali preteky v Dubnici, Martine, Michalovciach a dokonca aj majstrovstvá Slovenska v Trnave. O ich šikovnosti svedčí aj to, že nám atletický zväz poskytol pomôcky v hodnote 1000 eur.

Najúspešnejší sú: Petra Škulcová a Lesia Baloghová, ktoré sa opakovanými víťazstvami na majstrovstvách stredného Slovenska dostali aj na spomínané majstrovstvá Slovenska, kde získali striebro a bronz v hode kladivom.

Ďalej je to z chlapcov Juraj Lešňovský, ktorý je obrovský talent a opakovane víťazí vo viacerých disciplínach ako sú hod kriketkou, skok do výšky, beh cez prekážky kde nemá na strednom Slovensku premožiteľa. Na majstrovstvá Slovenska sa dostal v  hode oštepom, kde súťaží v staršej kategórii a skončil na 4. mieste. Má aj veľmi šikovného kolegu Mateja Marcineka, ktorý je v jeho tesnom závese a zúčastnili sa spolu na viacboji v Michalovciach. Veľmi pekné výkony opakovane dosahuje aj Peter Jančo v kategórii prípraviek a tiež má viaceré popredné umiestnenia.

Na posledných pretekoch v Martine tento víkend sme mali takisto skvelé výsledky so spomínanými žiakmi ale aj napr. Michal Škulec mal 3 osobné rekordy a bol raz na 1. mieste a dva krát na 4. mieste, Soňa Rosinská si dala osobný rekord v chôdzi na 1 km a Bibiána Pétryová v behu na 600m. Lukáš Závoďančík iba začal s atletikou a skončil na 2. mieste v hode kriketkou a 4. miesto v behu na 600m.

Aj ostatní atléti určite zapracujú a budeme sa tešiť aj   na ich  úspechy.

Ďakujeme za reprezentáciu!

Európsky deň jazykov - 25. 9. 2020

V piatok 25. septembra 2020 si siedmaci hravými aktivitami na hodine nemeckého jazyka pripomenuli Európsky deň jazykov.

Deti nechcú smeti - 4.  ročník - od 11.9. do 19.9.2020

Svetový čistiaci deň - najväčšia upratovacia akcia opäť aj na Slovensku - 19. 9. 2020 - pre čisté a príjemné okolie vyzvali žiaci 4. A, 4. B a 4. C, ktorí sa do upratovania pustili ako prví. Ďakujeme.

Účelové cvičenie – 6. A, 6. C – 4. 9. 2020

4. 9. 2020 boli žiaci 5. až 9. ročníka na účelovom cvičení. Cieľom 6. A a 6.C bol Brezovec - vysielač. Hmla im skomplikovala výstup, takže si precvičili orientáciu v teréne, pričom k dispozícii mali mapu a buzolu. Výškové metre zase overili ich kondíciu. Po náročnom výstupe ich na Brezovci obklopovala hmla, takže si dopriali aj trocha zábavy. Zrazu behom pár minút hmla zmizla a ... odmenou bol krásny výhľad na mesto a okolité pohoria. Ten výhľad stál za tú námahu, posúďte sami..

Prvý deň v škole - 2. 9. 2019

2. septembra 2020 sa deti opäť vrátili do školských lavíc, prvýkrát si do nich sadli aj naši prváčikovia. Všetkým želáme veľa úspechov a radosti z nových vedomostí, ktoré načerpajú počas nasledujúcich mesiacov. Na myorava.sme.sk si môžete prečítať článok "Vitajte v škole prváčikovia".