ZŠ Martina Kukučína
"Každé poznanie vychádza zo srdca, každé vzdelanie zo života"

 

Výsadba stromčekov – 5. 5. 2021V našom školskom areáli sme vysadili stromčeky namiesto spílených stromov. Nech len pekne rastú.


Máj, máj, máj zelený... - 30. 4. 2021Jarné upratovanie a skrášlenie mesta - 30. 4. 2021    Žiaci 9.B sa zapojili do prospešnej akcie Jarné upratovanie a skrášlenie mesta. Svojou šikovnosťou priložili ruku k dielu a skrášlili okolie MsKS. Svoj vzťah k prírode ukázali aj žiaci 8.B, ktorí sa zamerali na okolie školy a rieky Orava. A deti z 2.A, 3.A a 4.D sa pri upratovaní Kuzminova mohli pokochať aj výhľadom na slnkom zaliaty Kubín.


Dejepis v teréne - 28. 4. 2021    Krásne slnečné počasie využili naši ôsmaci na dejepis v teréne. Pri príležitosti výročia vyhlásenia Gäceľských žiadostí oravského ľudu z 26. apríla 1848 si pripomenuli túto udalosť priamo na mieste - pri Bajčiovskej veži. Tá prechádza aj v súčasnosti postupnou rekonštrukciou, o ktorej im viac porozprávala pani Milada Antalová. Bol to vecne a príjemne strávený čas...


22. apríl - DEŇ ZEME    Pri príležitosti Dňa Zeme 22.4. 2021 sa žiaci piateho a šiesteho ročníka našej školy zúčastnili zoomkonferencie s Michaelou Brchnelovou, medzinárodne uznávanou slovenskou vedkyňou, laureátkou rôznych európskych a svetových cien, momentálne pracujúcou na belgickej univerzite KU Leuven. Ďakujeme!

     Aj žiaci 4.B tvorivo pracovali a cez rôzne skupinové i individuálne aktivity si ešte viac uvedomovali dôležitosť ochrany našej celej planéty Zem.

     Zaujímavý bol aj prvácky "Deň Zeme". Najmladší žiaci našej školy  si totiž tiež uvedomujú potrebu chrániť našu planétu a spolu s pani učiteľkou sa učili žiť a rozmýšľať ekologicky.

      A ruku k dielu priložili aj deti zo 4.D.


Okresné kolo Pytagoriády - tento rok netradične   Dňa 13.04.2021 prebehla v našej škole Pytagoriáda P3 a P4 online formou. S takouto formou práce sa žiaci našej školy na 1. stupni stretli prvýkrát. Žiaci sa popasovali nielen s príkladmi, ale aj s iným počítačom, na aký boli počas dištančnej výučby zvyknutí.

    Veríme, že žiaci všetky úskalia matematiky bravúrne zvládli a tešíme sa na skvelé výsledky.


Veľká noc môže prísť...    V našom arboréte vyrástli takéto "kraslicové stromy"! A v škole sa objavili aj veľkonočné dekorácie... Veľká noc môže prísť...


Prišla vzácna návšteva - Mikuláš - 4. 12. 2020Mikuláš je dedko starý, vie on robiť veľké čary.

Nadelí ti radosti, čižmu plnú sladkostí.

Ďakujeme, Mikuláš, za tie krásne chvíle,

za darčeky od teba, za úsmevy milé.

Stretneme sa o rok zas, príď, Mikuláš, medzi nás...


    Deti boli na Mikuláša veľmi dobre pripravené a odmeny si zaslúžili. Poďakovali sa básničkami, vinšmi i peknou scénkou.... a Mikuláš so svojou družinou navštívil aj vedenie školy a kolegov.


Voda pre život - život pre vodu - november 2020    Prváčky Sabinka Kubačková a Romanka Briestenská (I.B) sa pod vedením p. učiteľky M. Tomášovej v októbri zapojili do celoslovenskej súťaže v literárnej tvorbe žiakov I. stupňa a špeciálnych škôl pod názvom Voda pre život - život pre vodu. Obidve súťažili v 4. osobitnej kategórii - žiaci I. ročníka ZŠ, kde skladali rýmy o vode a prírode doplnené kresbou.

    Veľmi sa tešíme, že Sabinka Kubačková sa stala vo svojej kategórii VÍŤAZKOU a Romanka Briestenská získala cenu za účasť! Viac informácií TU.

    Srdečne gratulujeme a ďakujeme za skvelú reprezentáciu školy!


Úspechy Sabinky vo výtvarných súťažiach - november 2020    Máme krásne umiestnenia vo výtvarných súťažiach CHUTNÉ MAĽOVANIE a OCHRANÁRIK 2020. Naša prváčka Sabinka KUBAČKOVÁ z I.B triedy zvíťazila v 1. kategórii v VII. ročníku týždňa HOVORME O JEDLE v tejto výtvarnej súťaži (téma: Cukry, tuky, soľ) a v súťaži Ochranárik 2020 v kategórii ZŠ - I. stupeň sa jej práca umiestnila na 2. mieste (Ochranárik čísla tiesňového volania 112 a civilnej ochrany). Krásnu cenu a diplom za toto 2. miesto jej prišiel odovzdať prednosta Okresného úradu v Dolnom Kubíne Mgr. Pavol Ľorko.

    Pri jej tvorbe ju viedla p. učiteľka Mária Tomášová. Tešíme sa z úspechu!


Oravský záchranný systém v akcii - 28. 10. 2020    V stredu 28.10.2020 podvečer sa v našej škole pracovalo aj takto... Veľká VĎAKA Oravskému záchrannému systému za obrovskú pomoc - bezplatné vydezinfikovanie všetkých priestorov našej školy aj školskej jedálne.


Úspech vo výtvarnej súťaži Namaľuj ľudového muzikanta - september 2020    V rámci 21. medzinárodného gajdošského festivalu Gajdovačka 2020 sa uskutočnila regionálna výtvarná súťaž Namaľuj ľudového muzikanta, v ktorej Tadeáško Kostroš z III.B sa umiestnil na 2. mieste v I. kategórii.Srdečne blahoželáme a ďakujeme za úspešnú reprezentáciu školy!


Atleické súťaže - jeseň 2020    Nakoľko na jar prišla karanténa a atletické súťaže (tak ako aj ostatné športové aktivity) dostali červenú, presunuli sa na koniec leta a jeseň. Preto naši atléti dobrovoľne trénovali cez leto a posledné dva mesiace trávia takmer každý víkend na pretekoch. Absolvovali preteky v Dubnici, Martine, Michalovciach a dokonca aj majstrovstvá Slovenska v Trnave. O ich šikovnosti svedčí aj to, že nám atletický zväz poskytol pomôcky v hodnote 1000 eur.       

     Najúspešnejší sú: Petra Škulcová a Lesia Baloghová, ktoré sa opakovanými víťazstvami na majstrovstvách stredného Slovenska dostali aj na spomínané majstrovstvá Slovenska, kde získali striebro a bronz v hode kladivom.

     Ďalej je to z chlapcov Juraj Lešňovský, ktorý je obrovský talent a opakovane víťazí vo viacerých disciplínach ako sú hod kriketkou, skok do výšky, beh cez prekážky kde nemá na strednom Slovensku premožiteľa. Na majstrovstvá Slovenska sa dostal v  hode oštepom, kde súťaží v staršej kategórii a skončil na 4. mieste. Má aj veľmi šikovného kolegu Mateja Marcineka, ktorý je v jeho tesnom závese a zúčastnili sa spolu na viacboji v Michalovciach. Veľmi pekné výkony opakovane dosahuje aj Peter Jančo v kategórii prípraviek a tiež má viaceré popredné umiestnenia.

    Na posledných pretekoch v Martine tento víkend sme mali takisto skvelé výsledky so spomínanými žiakmi ale aj napr. Michal Škulec mal 3 osobné rekordy a bol raz na 1. mieste a dva krát na 4. mieste, Soňa Rosinská si dala osobný rekord v chôdzi na 1 km a Bibiána Pétryová v behu na 600m. Lukáš Závoďančík iba začal s atletikou a skončil na 2. mieste v hode kriketkou a 4. miesto v behu na 600m.

Aj ostatní atléti určite zapracujú a budeme sa tešiť aj   na ich  úspechy.

    Ďakujeme za reprezentáciu!


Európsky deň jazykov - 25. 9. 2020    V piatok 25. septembra 2020 si siedmaci hravými aktivitami na hodine nemeckého jazyka pripomenuli Európsky deň jazykov.


Deti nechcú smeti - 4.  ročník - od 11.9. do 19.9.2020    Svetový čistiaci deň - najväčšia upratovacia akcia opäť aj na Slovensku - 19. 9. 2020 - pre čisté a príjemné okolie vyzvali žiaci 4. A, 4. B a 4. C, ktorí sa do upratovania pustili ako prví. Ďakujeme.


Účelové cvičenie – 6. A, 6. C – 4. 9. 2020    4. 9. 2020 boli žiaci 5. až 9. ročníka na účelovom cvičení. Cieľom 6. A a 6.C bol Brezovec - vysielač. Hmla im skomplikovala výstup, takže si precvičili orientáciu v teréne, pričom k dispozícii mali mapu a buzolu. Výškové metre zase overili ich kondíciu. Po náročnom výstupe ich na Brezovci obklopovala hmla, takže si dopriali aj trocha zábavy. Zrazu behom pár minút hmla zmizla a ... odmenou bol krásny výhľad na mesto a okolité pohoria. Ten výhľad stál za tú námahu, posúďte sami..


Prvý deň v škole - 2. 9. 2019    2. septembra 2020 sa deti opäť vrátili do školských lavíc, prvýkrát si do nich sadli aj naši prváčikovia. Všetkým želáme veľa úspechov a radosti z nových vedomostí, ktoré načerpajú počas nasledujúcich mesiacov. Na myorava.sme.sk si môžete prečítať článok "Vitajte v škole prváčikovia".