Deň Zeme, projekt ALINO
13.apríl.2018

V dňoch 19. 4. - 23. 4. 2018 sme v našej škole oslávili DEŇ ZEME

prostrednícvom enviromentálnych aktivít učiteľov a žiakov:

Aktivity 1. stupňa - beseda so včelárom, recyklácia nepotrebných vecí na hračky a pomôcky, súťaže, upratovanie v okolí školy a v prírode a spoločná súťaž - zber plechoviek v prírode (najúspešnejšie triedy budú odmenené vecnými cenami).

Žiaci 1. stupňa sú celoročne zapojení do projektu ALINO - zber hliníkového odpadu, kde je naša škola na krásnom 1. mieste (697 kg). 6 tried 1. stupňa v júni absolvuje s Alinom a žilinskými futbalistami v našom meste veľké enviromentálne prekvapenie.

Prosíme rodičov a deti (aj 2. stupňa) o pomoc. Hliníkový odpad neodhadzujte, ale noste do školy (do altánku, vo vreci). Viac na prealina.sk.

Aktivity 2. stupňa - envirofilm v Oravskom múzeu, exkurzia na čističku odpadových vôd, besedy v Oravskej knižnici s tematikou ochrany životného prostredia, čistenie okolia školy, športových štadiónov a iných priestorov nášho mesta.

Pozrite si fotografie v našej FOTOGALÉRII a reportáž TVDK v našej VIDEOGALÉRII.

Krásnu Veľkú noc!

-27.marec.2024