Európsky deň národných parkov
20.máj.2021

Každý rok sa Európsky deň parkov koná 24. mája. Jeho cieľom je priblížiť ľudí k prírode a zvýšiť povedomie širokej verejnosti o dôležitosti prírodnej krásy zachovanej v chránených územiach a dôležitosti ochrany a trvalo udržateľného riadenia týchto miest.

Prvý krát bol tento deň vyhlásený v roku 1999 organizáciou Federácia prírodných a národných parkov v Európe (EUROPARC) ako spomienka na vytvorenie prvých deviatich národných parkov vo Švédsku v roku 1909.

NA SLOVENSKU JE DEVÄŤ NÁRODNÝCH PARKOV - Tatranský národný park, Nízke Tatry, Malá Fatra, Veľká Fatra, Muránska planina, Slovenský kras, Slovenský raj, Poloniny a Pieninský národný park. Každý národný park má svoje vzácne prírodné bohatstvá, je niečím unikátny

Aj žiaci našej školy si v tento deň pripomínajú obrovský význam našich lesov a parkov, ako aj ich dôležitú úlohu v udržaní si zdravého ovzdušia pre život.