Prekrytie horných dýchacích ciest - zmeny
2.október.2021

Vážení rodičia,
od pondelka 4. októbra 2021 RÚŠKA NEBUDÚ POVINNÉ PRE ŽIAKOV ZÁKLADNÝCH ŠKÔL (ZŠ), špeciálnych ZŠ a žiakov prvých štyroch ročníkov stredných škôl s osemročným vzdelávacím programom.
VÝNIMKA ALE PLATÍ LEN V TRIEDE (V UZAVRETOM, STÁLOM KOLEKTÍVE) POČAS VYUČOVANIA.
Nosenie rúšok bude aj naďalej povinné v interiéri škôl mimo uzavretého kolektívu, na hromadných podujatiach, v spoločných priestoroch - napríklad na chodbe, v šatni , či na toaletách, proste tam, kde sa deti premiešavajú.
Vyplýva to z vyhlášky Úradu verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR, ktorou sa nariaďujú opatrenia pri ohrození verejného zdravia k povinnosti prekrytia horných dýchacích ciest.
Prosíme rodičov, aby v prípade prejavov ochorenia (obrázok) deti izolovali, neposielali do školy, aj napriek negatívnemu AG samotestu.
Ďakujem, že sa všetci správame zodpovedne a navzájom sa chránime.

Príloha: Vyhláška 250 k povinnosti prekrytia horných dýchacích ciest

Konzultačné hodiny