Naša školská knižnica je bohatšia o stovku kníh!
10.február.2021

Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky v spolupráci so Združením vydavateľov a kníhkupcov Slovenskej republiky vyhlásilo výzvu na podávanie žiadostí o rozvojový projekt „Čítame radi".
Výzva bola určená všetkým základným školám na nákup detských a mládežníckych kníh resp. odbornej literatúry pre zamestnancov škôl.
Na ministerstvo prišlo 1552 žiadostí o rozvojový projekt. Vzhľadom na vysoký počet kvalitne vypracovaných žiadostí, ministerstvo našlo vo svojich rezervách finančné zdroje a na základe rozhodnutia výberovej komisie vymenovanej ministrom školstva, vybralo 471 projektov škôl.
Jednou zo škôl, ktorá bola úspešná, bola aj naša škola, dostali sme na nákup kníh do školskej knižnice v sume 800,-€. Pri výbere kníh sme spolupracovali s učiteľmi prvého aj druhého stupňa, s koordinátorkami čitateľskej gramotnosti v našej školy, aby knihy boli čo najviac využívané žiakmi a robili radosť čítania chtivým žiakom.
Knihy sú už zakúpené, máme ich už v škole, ďakujeme vydavateľstvu Martinus za poskytnutie zľavy z celkovej ceny. Už nám chýba len „maličkosť" – byť riadne v škole a zapožičať si knihu. Lebo knihy sú zdrojom múdrosti a tvorivosti!

Krásnu Veľkú noc!

-27.marec.2024