Apríl - mesiac lesov; 1. apríl - Medzinárodný deň vtáctva
31.marec.2021

Už od nepamäti je život človeka prepojený s lesom. Od roku 1952 patrí mesiac apríl lesom.

V našej prezentácii si môžete prečítať niekoľko krátkych informácií o lese, dôvody nutnosti jeho ochrany, pozrieť svedectvá o tom, že nie vždy sa k nemu správame tak, ako by sme mali a prečítať si niekoľko úvah našich žiakov - TU.

1. apríl sa zvyčajne spája so žartíkmi,

ale v environmentálnom kalendári je 1. apríl Medzinárodnýmým dňom vtáctva.

Aj žiaci našej školy na hodinách biológie pozorovali, dokumentovali a poznávali vtáctvo nášho regiónu - viac sa dozviete v príspevku "Medzinárodný deň vtáctva - 1. apríl" v GALÉRII PRÁC ŽIAKOV.

.

Konzultačné hodiny