Naša škola sa zapojila do projektu Národného ústavu certifikovaného merania (NÚCEM).  Moderné vzdelávanie pre vedomostnú spoločnosť (projekt je spolufinancovaný zo zdrojov EÚ) – „Zvyšovanie kvality vzdelávania na základných a stredných školách s využitím elektronického testovania“.

Skúšobné elektronické testovanie bolo v našej škole realizované v školskom roku 2013/2014 v novembri 2013. Žiaci boli testovaní prostredníctvom PC v počítačových učebniach školy a zúčastnili sa ho vybratí žiaci 5. a 9. ročníka.

V tomto školskom roku 2014/2015 sa naši piataci opäť zapojili do elektronického testovania E-Testovanie 5 v dňoch:   6.11.2014 - generálna skúška

13.11.2014 - E-Testovanie 5 z matematiky a slovenského jazyka a                                                                 literatúry

Cieľom tohto skúšobného testovania bolo:

-         Overiť kvalitu testov

-         Získať skúsenosti s využitím elektronického testovania v školskej praxi

-         Pripraviť nové elektronické testy a testové úlohy

-         Zefektívniť hodnotenie úrovne vedomostí žiakov v základných školách

Testovanie sa uskutočnilo  prostredníctvom počítačov.

Všetky testy boli zostavené ako vstupné testy – ich cieľom bolo zistiť úroveň vedomostí na začiatku daného školského roka.