Aj v tomto školskom roku 2013/2014 sa budú štvrtáci a piataci počas celého školského roka stretávať s dopravnou výchovou.

Za pomoci projektu SME V ŠKOLE a s využitím pracovného zošita Dopravný rýchlokurz si žiaci zopakujú  pravidlá chôdze po chodníku, po ceste i pri prechádzaní cez cestu.

Naučia sa nájsť bezpečnú cestu, určiť správne miesta na prechod cez cestu, byť ohľaduplní k ostatným účastníkom cestnej premávky, cestovať v dopravnom prostriedku, predvídať riziká vyplývajúce z dopravnej situácie.

V škole sa budeme tiež venovať témam: Vhodné oblečenie pri zníženej viditeľnosti, Dôležitosť reflexných doplnkov, svetelných odraziek i Jazda bicyklom, kolobežkou, kolieskovými korčuľami.

Pripomenieme si tiež dôležité telefónne čísla a pravidlá podania prvej pomoci.

Svoje poznatky a zručnosti si žiaci vyskúšajú aj prakticky na detskom dopravnom ihrisku.