Celoslovenské testovanie žiakov 9. ročníka základných škôl

T9-2019

1. Celoslovenské testovanie žiakov 9. ročníka základných škôl (okrem žiakov s mentálnym postihnutím) pod názvom Testovanie 9–2019 sa uskutoční 3. apríla 2019 (streda) z predmetov matematika, slovenský jazyk a literatúra.

2. Náhradný termín testovania sa uskutoční 16. apríla 2019 (utorok).

3. Cieľom testovania je získať prehľad o výkonoch žiakov na výstupe zo stupňa ISCED 2, porovnať ich výkony v testoch a poskytnúť školám spätnú väzbu a komplexnejší prehľad o testovaných predmetoch, ktorý môže pomôcť pri skvalitňovaní vzdelávania. Výsledok žiaka slúži ako podklad pre prijímacie skúšky na stredné školy.

4. Za prípravu a metodické riadenie priebehu testovania zodpovedá NÚCEM. Za organizačné zabezpečenie testovania zodpovedá riaditeľ školy. Kontrolu objektivity testovania vykonajú zamestnanci ŠŠI a OŠ OÚ. S cieľom zvýšiť objektivitu priebehu testovania riaditelia základných a stredných škôl na základe poverenia OŠ OÚ poveria úlohou externého dozoru pedagogických zamestnancov iných základných škôl, ktorí nemajú aprobáciu na testované predmety.

5. Informácie o Testovaní 9-2019 sú zverejnené na www.nucem.sk

V tomto školskom roku 2018/2019 sú zmeny v štruktúre a špecifikácii testov Testovania 9.

Inovácia testov spočíva v:

-   navýšení počtu položiek vo všetkých predmetoch na 30

-   predĺžení času na ich riešenie zo SJL na 70 minút, z MAT na 90 minút,

pre žiakov so zdravotným znevýhodnením SJL na 85 minút, MAT na 105 minút

-   zavedení otvorených položiek, t.j. úloh s krátkou odpoveďou

Základné informácie k Testovaniu 9-2019 sú zverejnené TU.

Testovanie žiakov 5. ročníka základných škôl

T5-2018

Testovanie žiakov 5. ročníka ZŠ T5-2018 sa uskutočnilo 21. novembra 2018 (streda) z predmetov matematika  a slovenský jazyk a literatúra na ZŠ s VJS, VJU , maďarský jazyk a literatúra na ZŠ s VJM - papierovou formou.

INFORMÁCIE O TESTOVANÍ  www.nucem.sk