Testovanie 9 - 2023

sa uskutoční 22. 3. 2023 (streda) z predmetov matematika a slovenský jazyk a literatúra

Termín konania Testovania 9:

22.3.2023  (streda) o 8:00

(je potrebné  prísť v dostatočnom časovom predstihu, ideálne o 7:30)

Náhradný termín: 4.4. a 5.4. 2023 iba pre žiakov, ktorí sa z objektívnych dôvodov nemohli zúčastniť riadneho termínu. Účasť na testovaní je povinná podľa § 155 ods. 5 školského zákona. O náhradný termín požiada riaditeľ základnej školy po dohode so zákonným zástupcom žiaka organizáciu zriadenú ministerstvom školstva na plnenie úloh v oblasti monitorovania a hodnotenia kvality výchovy a vzdelávania (NIVAM).

Pre žiakov so ŠVVP možno v externom testovaní žiakov základnej školy upraviť podmienky externého testovania.

Úpravy externého testovania sa týkajú najmä:

- predĺženia časového limitu pri riešení úloh,

- zmeny znenia niektorých úloh,

- grafického vzhľadu alebo zmeny formátu zadaní úloh s použitím rôznych veľkostí písma, zmenenej štruktúry textu, využitím inej možnosti záznamu odpovede alebo počúvania vstupného textu,

- použitia kompenzačných pomôcok,

- prítomnosti tlmočníka posunkovej reči, pedagogického asistenta, zdravotníckeho pracovníka alebo školského špeciálneho pedagóga.

Žiak so ŠVVP má počas externého testovania žiakov základných škôl také úpravy, aké mal počas vzdelávania sa v základnej škole. Na vykonanie externého testovania žiaka so ŠVVP pedagogický zamestnanec alebo odborný zamestnanec základnej školy poverený riaditeľom koordinovaním externého testovania žiakov základnej školy v príslušnej základnej škole uvedie pri prihlásení žiaka len úpravy, ktoré žiak so ŠVVP objektívne potrebuje.

Harmonogram Testovania 9:

8.00 – 8.10 h (10 minút) – úvodné pokyny k testovaniu a rozdanie OH

8.10 – 8.20 h (10 minút) – rozdanie testov a oboznámenie sa s testom

8.20 – 9.50 h (90 minút) – administrácia testu

9.50 – 9.55 h (5 minút) – zozbieranie testov a OH

9.55– 10.20 h (25 minút) – prestávka

Slovenský jazyk a literatúra

10.20– 10.25 h (5 minút) – úvodné pokyny k testovaniu a rozdanie OH

10-25 – 10.35 h (10 minút) – rozdanie testov a oboznámenie sa s testom

10.35 – 11.45 h (70 minút) – administrácia testu

11.45 – 11.50 h (5 minút) – zozbieranie testov a OH

Viac informácií nájdete:

Testovanie 5 – 2023 JE ZRUŠENÉ!