ZŠ Martina Kukučína
"Každé poznanie vychádza zo srdca, každé vzdelanie zo života"Deň otvorených dverí v ZUŠPani učiteľky pre deti pripravili popoludnie plné zábavy a hier. Veľmi sa im páčilo.


Z rozprávky do rozprávkyMalí klubáčikovia putovali z rozprávky do rozprávky. V svete fantázie a zázrakov sa cítili super.


Beseda o lese a zvieratkáchKlubáčikovia sa dozvedeli, čo všetko má vedieť budúci poľovník. Možno niektorí z nich rozšíria rady ochranárov lesa.


Sladké poobedie v ŠKDTakto si osladili deti z 1.C piatkové popoludnie, veľmi im chutilo.


Deň otcovAj oteckovia majú sviatok, klubáčikovia im pripravili krásne darčeky.


Deň detíOslávili sme deň detí tak, ako sa patrí. Bol to deň plný zábavy a hier.


Váľanie májaNaši klubáčikovia zvalili májku a pritom im zaspievali folkloristi v sprievode harmoniky.


Deň matiekDruhý májový týždeň klubáčikovia tvorili darčeky pre mamičky. Určite sa milým darčekom potešili, veď je to z lásky.


Míľa pre mamu + Svetový deň - pohybom ku zdraviuNaši klubáci v uliciach mesta srdiečkami potešili okoloidúce mamy a staré mamy a mali z toho veľkú radosť. Takto netradične vzdali vďaku mamám, babkám, ...


Otvorenie pumptrackovej dráhyFanúšikovia kolesových športov v Dolnom Kubíne už môžu využívať aj novú pumptrackovú dráhu, ktorej vybudovanie podporila Nadácia Kia Slovakia v spolupráci s mestom Dolný Kubín na Okružnej ulici.

Slávnostného otvorenia sme sa zúčastnili aj my. Ihrisko sa páčilo najmä chlapcom, ktorí si hneď urobili pár skúšobných jázd.


Deň ZemeŽivotné prostredie je dar pre ľudí... a preto si našu ZEM chráňme každý deň!

Naša Zem mala opäť sviatok, malí klubáčikovia jej pripravili pekné darčeky.


Veľkonočné košíčkyAj takéto veľkonočné košíčky potešia kúpačov.


1.A sa teší na Veľkú nocVeľká noc v ŠKDTakto klubáčikovia vítajú príchod sviatkov jari.


Kniha – výstava v MsKSMalí prváčikovia v MsKS na výstave o knižných dielach T. H. Florina.


Marec – mesiac knihyMáme tu marec – mesiac knihy. Pri tejto príležitosti sme v ŠKD pripravili množstvo aktivít alebo projektov. Ich cieľom je vzbudiť u detí záujem o detskú literatúru a motivovať ich k čítaniu.


Deň vodyDeň vody sa oslavuje každoročne 22. marca. My v našom školskom klube sme sa radi k tejto oslave pripojili. Aj sme si na počesť vody pripili, samozrejme čistou vodou.


Jar v ŠKDUnavená pani ZIMA zložila sa k spánku, na jej miesto nastúpila JAR.

Aj u nás v ŠKD sa zjarnieva.


Vychádzka cez dva mosty – orientácia v okolíDnes sa naši najmenší zmenili na turistov, absolvovali dlhší pochod po okolí, možno niektorí po prvýkrát pešo smerom na Gäceľ.


Karnevalový sprievod mestom a fašiangová veselicaVo štvrtok 16. februára zavítala do našej školy veselá nálada zaodetá do karnevalových masiek. V karnevalovom sprievode boli víly, lúpežníci, zvieratká i duchovia. Nechýbali rytieri, princezné, indiáni, či šašovia. Po sprievode nechýbali súťaže, tance, ... Vyšantili sme sa do sýtosti.

Videá: video 1, video 2, video 3, video 4

Reportáž TVDK - TU.


Trochu na karnevalovú nôtuKlubáčikovia sa chystajú na blížiaci sa karnevalový sprievod mestom.


Zimné radovánky v ŠKDKonečne k nám prišla tá pravá zima. Vyšantili sme sa do sýtosti.


Nový rok v ŠKDA je tu nový rok 2023, ktorý klubáčikovia privítali piesňami, tančekmi, vinšami. Bolo veru veselo.


Zimné radovánkyTakto sme sa tešili z novonapadnutého snehu, snáď vydrží čo najdlhšie.


Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánokAj tento rok sme potešili seniorov na Vianoce.

Takto naše deti prejavili lásku, vďaku, babkám, prababkám, starkým, ...


Zimné variácie v školskom klubeKlubkáči ani cez zimné obdobie nezaháľajú, ich práce potešia všetkých.


Vraj k nám zajtra príde Mikuláš!Stromčeky materských a základných škôl v Dolnom KubíneNaši prváčikovia si boli pozrieť v piatok popoludní (2.12.) stromčeky materských a základných škôl v D. Kubíne, ktoré sa večer rozsvietia v plnej kráse


Už sa tešíme na Pani Zimu a MikulášaNaši klubáčikovia sa pomaly pripravujú na zimné radovánky a príchod Mikuláša, určite im niečo prinesie, veď sú usilovné včeličky.


Odlož mobil, zober loptu!Nastalo krásne slnečné popoludnie. Je čas nafúknuť zabudnutú loptu. Aj naši klubáci tak urobili a veru neoľutovali.


Tvorivosť našich klubáčikovAj keď nie je najkrajšie počasie, z piesku sa dá stále stavať.


Neobyčajné stretnutie s literatúrouJesenné variáciePani Jeseň nás stále inšpiruje k tvorivosti.


Medzinárodný deň stromovS deťmi sme si pripomenuli dňa 20.10. medzinárodný deň stromov. Každý si našiel ten svoj, čo sa mu páči.


Gaštanová fantáziaNa vychádzke sme objavili množstvo popadaných gaštanov a tak sme si v ŠKD spravili popoludnie v duchu gaštanovej fantázie.


Svet okolo nás na dvoch kolesáchDeti, ktoré už stáli na kolobežkách, i tie, ktoré to opatrne, ale s odvahou urobili po prvýkrát, sa s radosťou vydali na súťažné i nesúťažné kolobežkovanie na školskom dvore i pred školou. Deti si doniesli rôzne druhy kolobežiek – obyčajné, s veľkými i malými kolieskami, staršie i novšie typy. Akcia sa všetkým páčila, deti sa vyšantili a zabavili.


Putovanie za gaštanmiGaštany máme, už len niečo krásne z nich vytvoriť.


Zlaté ruky oravských seniorovOktóber je mesiacom úcty k starším – v MsKS sme sa presvedčili, že naše babky, dedkovia, prarodičia dokážu vykúzliť svojimi rukami veľa rozmanitých výrobkov. Videli sme, že aj staršia generácia dokáže urobiť krásne a užitočné veci.


Prišla jeseňPrváčikovia experimentujú s farbami.


Rekreačná činnosť - radosť z krásneho slnečného počasiaČo záhradka dala, plody jesenePani Jeseň sa už stihla obliecť do krásnych prírodných šiat a jesenná príroda sa pýši svojimi bohatými plodmi. Kúsok z tejto krásy sme si priniesli aj do našej školy.