ZŠ Martina Kukučína
"Každé poznanie vychádza zo srdca, každé vzdelanie zo života"

 


Ďakujeme všetkým, ktorí poskytli 2 % dane pre OZ KUKUČÍNKA!INFO


Dotácia na školskú stravu - doplňujúce informácie
29.júl.2021 

 

Vážení rodičia,

po usmernení od nášho zriaďovateľa a ÚPSVaR v Dolnom Kubíne  ohľadom dotácie na stravu od 01.08.2021, uvádzam nasledovné doplnenie informácií:

 

  • v prípade, ak sa na dieťa poskytuje dotácia na stravu z titulu neuplatnenia si zvýšeného daňového bonusu, daňovník nemá nárok ani na základný daňový bonus: TU

Zároveň je dôležité vedieť, že ak si rodičia plánujú uplatniť' daňový bonus, o ktorý sa znižuje daň, nemali by vo vlastnom záujme požiadať o poskytnutie dotácie na stravu.

Vzhľadom na uvedené je odporúčané rodičom zvážiť, či si vyberú možnosť poskytnutia dotácie na stravu namiesto uplatnenia si zvýšeného daňového bonusu.

 

  • Ak je príjem rodiny najviac vo výške životného minima (vtedy má nárok na dotácie na stravu „zadarmo“):

zákonný zástupca musí požiadať Úrad práce a sociálnych veci a rodiny  v Dolnom Kubíne o posúdenie príjmu za posledných šesť mesiacov od podania žiadosti.

Tlačivo ( Formulár ) ...


celý článok...


INFO  

Letný denný tábor - 6. deň
9.júl.2021 

Zazvonil zvonec a táboru je koniec. Posledný deň sa deti previezli na našej lokálke do Párnice, niektoré z nich išli Oravkou prvý raz. V Párnici navštívili Izbu starých materí, kde videli veľa zaujímavých vecí z minulosti. Potom sa prešli po náučnom chodníku okolo Párnických jazier. Nesmeli chýbať ani hry na ihrisku, kde sa deti do sýtosti vyšantili. Bolo super! 

A tak, ako všetko raz skončí, skončili aj nezabudnuteľné dni v prázdninovom tábore. Opálení a plní zážitkov sa všetci v piatok rozlúčili a odniesli si pamätné medaily, diplomy a krásne vecné ceny.

Tešíme na stretnutie o rok! kiss

 

 

Viac informácií a fotografií nájdete v našej FOTOGALÉRII.INFO  

Letný denný tábor - 5. deň
8.júl.2021Misia Liptov - krásny deň v Stašinovskej jaskyni v Liptovskom Jáne, len škoda, že sa neprišli ukázať aj netopiere. :-) Cestou naspäť deti pobudli v múzeu Janka Kráľa v Liptovskom Mikuláši.

No a nakoniec - hor sa na nákup darčekov ... Ďalší super deň za nami!

 

 

Viac informácií a fotografií nájdete v našej FOTOGALÉRII.INFO  

Letný denný tábor - 4. deň
7.júl.2021Streda – Misia Orava – deti navštívili čistiareň  odpadových vôd. Boli prekvapené, koľko námahy treba vynaložiť na to, aby bola voda čistá.

Milo budú prekvapené aj mamičky, deti pre ne vyrobili krásne varešky. 

Poobede sa deti ešte všeličo dozvedeli o separovaní odpadu.

Skrátka - dnes to bol ten pravý EKO deň!

 

 

Viac informácií a fotografií nájdete v našej FOTOGALÉRII.INFO  

Letný denný tábor - 3. deň
6.júl.2021Opäť deň s veľkým "Ď". Utorkové predpoludnie si deti spestrili návštevou koníkov v Beňovej Lehote. Deti sa najskôr trošku  báli, ale potom sa zmenili na malých kovbojov. Po návrate načerpali sily a hurá na netradičnú olympiádu. Každý zvládol všetky disciplíny a za odmenu si domov odniesol sladkú dobrôtku. K tomu všetkému dnes deti stihli vyrobiť aj krásne bábky z oblasti Oravy a Liptova.

Hurá na ďalší prázdninový deň!

 

 

Viac informácií a fotografií nájdete v našej FOTOGALÉRII.INFO  


 

[domov] [1] 2 3 4 5 6 7 ... 25 [ďalšia]1-5 z 121


Posledné oznamy


Kategórie

História