Ďakujeme všetkým, ktorí poskytli 2 % dane pre OZ KUKUČÍNKA!

14. jún - Svetový deň darcov krvi
11.jún.2021

14. jún si ako Svetový deň darcov krvi pripomíname od r. 2004. Je vyjadrením vďaky dobrovoľným darcom krvi, ktorí dávajú ľuďom v núdzi ten najväčší dar - svoju vlastnú krv.
     Svetový deň darcov krvi je celosvetovým podujatím, ktoré sa spája s narodením Karla Landsteinera (14. jún 1868 Baden pri Viedni - 26. jún 1943 New York) - lekára-nositeľa Nobelovej ceny za medicínu a fyziológiu (1930) za objasnenie funkcie a určenie systému 4 krvných skupín AB0. Neskôr sa spolupodieľal aj na objavení Rh faktora.
     Cieľom tohto dňa je vyzvať čo najviac ľudí po celom svete, aby sa stali darcami krvi a darovali krv pravidelne. Hlavnou ideou je zvýšiť povedomie ľudí o potrebe pravidelného darovania krvi a zabezpečiť tak prístup k bezpečným krvným prípravkom. Tejto téme sa výtvarne venovali aj naši žiaci.

POZVÁNKY

Zber papiera - vyhodnotenie
11.jún.2021

Opäť sme niečo urobili pre krajšie a zdravšie životné prostredie a posnažili sme sa všetci,

spolu sme nazbierali 17 657 kg papiera! Nádherný výsledok!

Toto sú najlepší zberači papiera podľa kolektívov tried:

1. stupeň:

1. miesto - 3.A

2. miesto - 2.A

3. miesto - 4.B

2. stupeň:

1. miesto - 6.C

2. miesto - 6.A

3. miesto - 9.A

Ďakujeme za Vašu aktivitu.

Ďalšie fotografie nájdete v našej FOTOGALÉRII.

Úspechy v atletike
9.jún.2021

Vďaka uvoľneniu opatrení sa konečne rozbehla aj športová činnosť a naši atléti už zaznamenali pekné úspechy na súťažiach.

Dňa 30.5.2021 sa konali majstrovstvá stredoslovenskej oblasti jednotlivcov v Nitre a preteky pokračovali aj tento víkend v Martine, kde naši žiaci

Juraj Lešňovský, Petra Škulcová, Matej Marcinek a Lesia Baloghová získali mnohé medaily.

Gratulujeme!

Viac informácií a fotografií nájdete v našej FOTOGALÉRII.

ÚSPECHY

Príspevok pre budúcich prváčikov
8.jún.2021

Rodičia budúcich prváčikov, nezabudnite požiadať o príspevok!

Viac informácií nájdete na facebook.com/mestodolnykubin.

MEMORANDUM SLOVENSKÉHO NÁRODA
4.jún.2021

Už v nedeľu 6. júna si pripomenieme

160. výročie vyhlásenia MEMORANDA SLOVENSKÉHO NÁRODA z roku 1861.

Tomuto zásadnému dokumentu v našich dejinách, ktorý sa pokúsil po druhýkrát nastoliť naše národné požiadavky v čase stupňujúcej sa maďarizácie, sme sa venovali na dejepise s ôsmakmi.

Pripomenuli sme si aj ŽIADOSTI SLOVENSKÉHO NÁRODA z roku 1848, za ktoré si Štúr "vyslúžil" zatykač. Snažíme sa tak u žiakov budovať zdravé historické povedomie...

Viac fotografií nájdete v našej FOTOGALÉRII.

[1] 2 3 4 5 6 7 ... 54 [ďalšia]1-5 z 267