ZŠ Martina Kukučína
"Každé poznanie vychádza zo srdca, každé vzdelanie zo života"Fašiangy, Turíce... - 7. 2. 2018Neodmysliteľnou súčasťou fašiangov sú tradičné, rôzne magicko–rituálne úkony. Po dedinách šli v sprievode rôzne masky, spievali, tancovali a všakovako vystrájali.... Na túto tradíciu  sme nezabudli ani my.

V stredu  7. 2. 2018 sa deti v ŠKD premenili na rozprávkové bytosti a ukázali sa v celej kráse svojich zaujímavých masiek. Zavítali k nám postavičky z rozprávok, zábavná čarodejnica, kovboj z Texasu, anjel, monster high, ninja, divoká mačka i tiger, vyfintená panička, Šípková Ruženka, lesná víla i princezné. Po promenáde masiek  mestom nasledovali rôzne súťaže a veselá zábava v jednotlivých oddeleniach.


Zabávame sa športom - zábavné hry spojené so súťažami, cesta s prekážkamiPohybové hry pre deti sú skvelým spôsobom, ako efektívne zužitkovať ich prekypujúcu energiu a urobiť niečo pre ich zdravý rast a vývin. Aj preto sme pre deti pripravili športové popoludnie formou kruhového tréningu, na  ktorom sa deti nielen dobre zabavili, ale mnohé  prekonali svojimi výkonmi samé seba.


Jedna guľa, druhá guľa, tretiu na vrch dám a už stojí snehuliačik ...Konečne sa prebudila pani Perinbaba, čomu sa veľmi potešili hlavne deti . Mohli  sa do sýtosti  vyšantiť v sypkom, tak dlho očakávanom snehu. S radosťou sa  sánkovali, bobovali, guľovali. Aby im bolo ešte veselšie, postavili si snehuliačikov, pevnosti zo snehu, zvieratká  a iné  snehové bytosti. Dúfajme, že nám sniežik dlho vydrží.


Vianočné zvyky a tradície, ozdoby a pohľadnice k Vianociam - výstavkaJe zvykom, že pred príchodom čarovných Vianoc naši žiaci vyrábajú rôzne zaujímavé a nádherné výrobky... Výsledkom tvorivej činnosti detí je výstava prác v priestoroch školy .

Počasie nám zmenilo vianočnú atmosféru, ktorá nám počas sviatkov bez snehu tak trochu chýbala, ale deti si náladu pokaziť nedali a pripomenuli si Vianoce tvorením vianočných pohľadníc, stromčekov, snehuliakov...


Zvoní zvonček malýPravou vianočnou atmosférou deň pred vianočnými prázdninami dýchal náš ŠKD! Zišli sme sa pri vianočnom stromčeku, zazvonil zvonček a deti z každého oddelenia predviedli krásne vianočné pásma, v ktorých spievali, recitovali i tancovali. Takto sa  rozlúčili pred odchodom na vytúžené prázdniny.


Výstavka betlehemovK Vianociam patrí aj betlehem a tak si boli naši malí prváci s pani vychovávateľkou Zdenkou Čiernou pozrieť krásne drevené ľudové betlehemy a maliarske diela s vianočnou tematikou.


Vianočné inšpirácieNajkrajšie sviatky v roku sa nezadržateľne blížia a naše oddelenia sa už pomaly, ale isto, zahaľujú do sviatočnej atmosféry.


LegostavbyPopulárna stavebnica Lego - kto by ju nepoznal? Určite každé dieťa si praje práve pod vianočný stromčeku takúto stavebnicu.  Piatkové popoludnie sa herňa našej školy zaplnila krásnymi legostavbami , ktoré vytvorili deti oddelení ŠKD.  Na výstavke sme mali možnosť uvidieť autá, lietadlá, domy i lode, v ktorých sa naplno prejavila tvorivosť, fantázia a nápaditosť detí. Po hodnotení, ktoré svojimi hlasmi urobili žiaci, boli víťazi odmenení peknými vecnými cenami.


Katarínske trhyTradičné Katarínske trhy sú ideálnym miestom pre príjemné trávenie predvianočných chvíľ.  Aj pani vychovávateľky s deťmi si spríjemnili popoludnie vychádzkou, aby si priblížili atmosféru  týchto krásnych sviatkov. Zároveň vo výstavných priestoroch MsKS si prezreli tvorbu amatérskych maliarov. Deťom sa výstavka veľmi páčila a po príchode do tried si hneď vyskúšali svoje maliarske schopnosti.


Hovorme o jedle - 16. októbra až 20. októbra 2017Týždeň aktivít – Hovorme o jedle  patrí k obľúbeným, nakoľko sa hovorí o veciach, ktoré patria ku každodennému životu. Zdravie človeka je cenným darom a treba si ho vážiť a starať sa oň  aj formou zdravého stravovania. Hovoriť o zdravej strave nie je nikdy dosť. Hlavne s deťmi. Ako sa správne stravovať, aby naša strava bola pestrá a zdravá, aby náš organizmus mal potrebné živiny a energiu, sme si názorne vyskúšali  v jednotlivých oddeleniach rôznymi projektmi  na vyhlásené denné témy.


Park Dejateľov - 1. C - 13. október 2017Deti z 1. C triedy sa vybrali na potulky mestom a spoznávali im známe a niektorým aj neznáme miesta. Virtuálne sa po pamiatkach Dolného Kubína prešli aj žiaci z 2. B a 2. A.


Prvácka pasovačka za čitateľov knižnice – 4. október 2017Pre prvákov je prvý deň v škole „veľkým" dňom. Aby sa do ich srdiečok navždy zapísal aj prvý deň v školskej knižnici, pani učiteľky pripravili pre nich  Prvácku pasovačku za čitateľov knižnice. Princezná Abeceda a šašo Šlabikár zistil, ktoré písmenká poznajú budúci malí čitatelia. Pani riaditeľa K. Števonková a pani zástupkyňa J. Michaligová im ukázali ako čítajú dospeláci.  Konečne prišla tá chvíľa, pre ktorú sa zišli - Čitateľska pasovačka a malí prváčikovia spolu s princeznou Abecedou zložili slávnostný sľub budúceho čitateľa.


Zoznámte sa, prosím - veselé športové popoludnie - 29. september 2017Dňa 29. 9. 2017 sa na školskom ihrisku  uskutočnilo športové popoludnie zamerané na  rozvoj obratnosti, rýchlosti, ale aj zmyslu pre fair play. V rôznych disciplínach súťažili žiaci, ktorí navštevujú ŠKD. Do súťaže sa zapojili aj ich pani učiteľky a vychovávateľky. Celá akcia sa niesla vo veľmi príjemnej atmosfére a deti si užívali radosť z pohybu.


Plody jesene - výstavka - 18. september 2017Na jeseň nám príroda ponúka aj rôzne jesenné plody. Či už sú to šípky, gaštany, krásne farebné tekvičky, to všetko a oveľa viac. Deti si pripravili z darov jesene krásnu výstavku.